Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

VAKBN, MIATK ve CVKMD’den Güncel Haberler

Vakıfbank pay geri alımını, Mia Teknoloji Fas’ta kurduğu şubesini, CVK Maden ise maden cevheri satışını yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
VAKBN, MIATK ve CVKMD’den Güncel Haberler
Yorum

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O (VAKBN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay geri alımına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Banka, 11 Mayıs 2023 tarihinde hisse değerinde fiyat istikrarının desteklenmesi amacıyla 8,41 TL – 8,77 TL aralığından 2.000.000 adet payın geri alındığını bildirdi.

Bankacılık sektörünün ralli yaptığı günde VAKBN de tavandan işlem gördü. Hisseler günlük yüzde 10, haftalık yüzde 12,4, aylık yüzde 0,2, yıllık ise yüzde 108 oranında prim yaptı.

CVK Maden

Borsada CVKMD koduyla işlem gören CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret, yeni anlaşmasının detaylarını paylaştı.

Şirket, yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaştığını belirtti. Sözleşmenin bedelinin 12.900.000 TL olduğu aktarıldı.

CVKMD, günlük yüzde 1 kayıpla 125,5 TL’den işlem gördü.

Mia Teknoloji

KAP üzerinden açıklama yapan Mia Teknoloji (MIATK), Fas Krallığı’nda “MIA TURTEK AFRIK” ticari unvanı ile açılması planlanan şube yapılanmasının tamamlandığını belirtti. Bu çerçevede söz konusu işlemlerin Fas Ticaret Bakanlığı’nca onaylandığı aktarıldı.

Şubenin ilk faaliyet olarak 31 Mayıs -2 Haziran 2023 tarihlerinde Fas’ta düzenlenecek olan GITEX Africa fuarına katılacağı ve tanıtım faaliyetlerinde bulunacağı paylaşıldı.

MIATK, günlük yüzde 4,7 artışla 93,2 TL’ye arttı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu