Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VAKBN, MIATK ve CVKMD’den Güncel Haberler

Vakıfbank pay geri alımını, Mia Teknoloji Fas’ta kurduğu şubesini, CVK Maden ise maden cevheri satışını yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
VAKBN, MIATK ve CVKMD’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O (VAKBN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden pay geri alımına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Banka, 11 Mayıs 2023 tarihinde hisse değerinde fiyat istikrarının desteklenmesi amacıyla 8,41 TL – 8,77 TL aralığından 2.000.000 adet payın geri alındığını bildirdi.

Bankacılık sektörünün ralli yaptığı günde VAKBN de tavandan işlem gördü. Hisseler günlük yüzde 10, haftalık yüzde 12,4, aylık yüzde 0,2, yıllık ise yüzde 108 oranında prim yaptı.

CVK Maden

Borsada CVKMD koduyla işlem gören CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret, yeni anlaşmasının detaylarını paylaştı.

Şirket, yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaştığını belirtti. Sözleşmenin bedelinin 12.900.000 TL olduğu aktarıldı.

CVKMD, günlük yüzde 1 kayıpla 125,5 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Mia Teknoloji

KAP üzerinden açıklama yapan Mia Teknoloji (MIATK), Fas Krallığı’nda “MIA TURTEK AFRIK” ticari unvanı ile açılması planlanan şube yapılanmasının tamamlandığını belirtti. Bu çerçevede söz konusu işlemlerin Fas Ticaret Bakanlığı’nca onaylandığı aktarıldı.

Şubenin ilk faaliyet olarak 31 Mayıs -2 Haziran 2023 tarihlerinde Fas’ta düzenlenecek olan GITEX Africa fuarına katılacağı ve tanıtım faaliyetlerinde bulunacağı paylaşıldı.

MIATK, günlük yüzde 4,7 artışla 93,2 TL’ye arttı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın