Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzmanlar Konuştu: Bu 4 Kripto Para Ağustos’ta Zirveyi Görebilir

Kripto analistleri Ağustos 2023 döneminde bazı kripto paralarda büyük rallilerin görülebileceğini belirtiyor. İşte öne çıkan o kripto paralar...
Uzmanlar Konuştu: Bu 4 Kripto Para Ağustos’ta Zirveyi Görebilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geride bırakmakta olduğumuz Temmuz 2023 dönemi, kripto para piyasası için genel anlamda düşüşlerin gözlemlendiği bir süreç oldu. Bu durum özellikle 13 Temmuz tarihinde yeni bir yıllık yüksek seviyeye ulaştıktan sonra keskin bir şekilde düşüş yaşayan öncü kripto varlık Bitcoin (BTC) fiyatında belirgin bir biçimde kendini gösterdi.

Uzmanlar, BTC hakimiyet oranının durgunlaşmasına ve düşüş hareketinin ilk aşamalarında olabileceğine dikkat çekerken, Ağustos ayının altcoin piyasası için çok önemli bir ay olma potansiyeline sahip olduğunun altını çiziyor.

BeInCrypto analist ekibi de Ağustos ayı içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) ulaşma ihtimali bulunan kripto para birimlerini mercek altına aldı. Uzmanlar, özellikle dört altcoin etrafında önemli bir iyimserlik havasının mevcut olduğunun altını çizdiler.

OKB Ciddi Yükseliş Potansiyeli Barındırıyor

Kripto para borsası OKEx’e ait OKB, Haziran 2022 döneminden günümüze beş dalgalı bir yükseliş hareketini anımsatan hızlı br fiyat artışı gösterdi. Eğer durum bu şekilde ilerlerse, altcoin fiyatı şu an için Elliott Wave sayımının dördüncü dalgasında olarak konumlandırılabilir. Kripto teknik analistleri, tekrar eden uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek adına trendin yönünü belirlemede yardımcı olan Elliott Wave teorisini sıklıkla kullanmaktadır.

Üçüncü dalganın şekli ile birlikte dördüncü dalga olabilecek simetrik bir üçgenin varlığı bu dalga sayısını destekler. Bu yorum doğruysa, OKB fiyatının üçgenden çıkması ve bir sonraki direnç seviyesi olan 72,10 dolara doğru yükselmesi ve tüm zamanların en yüksek fiyatını belirlemesi bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, piyasa değeriyle en büyük 29. kripto para biriminin fiyatının üçgen formasyonundan ayrılması durumunda yükseliş tahmininin geçersiz hale geleceği ve potansiyel olarak 34,30 dolara doğru bir düşüşe yol alınabileceği belirtiliyor.

Maker (MKR) için Yeni Hedef: 2.100 Dolar

MKR fiyatının Temmuz ayı içinde iki önemli yükselişi olduğunu söyleyen analistler, altcoin fiyatının 790 günlük alçalan direnç çizgisinden çıktığına ve 1.000 dolarlık yatay direnç alanını aşmış olduğuna dikkat çekmekte. Bunlar önemli diyagonal ve yatay direnç seviyeleri olduğundan, bu seviyelerin üzerindeki kırılımın, trendin yükseliş yönünde olduğuna dair güçlü bir işaret olduğunun altı çiziliyor.

Fiyat için bir sonraki kritik direncin 2.100 dolar olduğu ve bu seviyeye çıkılmasının, mevcut fiyattan ölçüm yapıldığında yüzde 70’lik bir artışa tekabül ettiği belirtiliyor.

1.000 doların altında bir günlük kapanışın bu olumlu tahmini geçersiz kılacağını da not olarak belirten uzmanlar, bu durumun gerçekleşmesi halinde yükseliş yapısının geçersiz olacağı ve fiyatın muhtemelen bir sonraki en yakın destek bölgesi olan 750 dolara gerileyebileceği bilgisini veriyor.

TomoChain’in (TOMO) Bir Sonraki Hareketi ATH’yi Getirebilir

2023’e girilmesinden bu yana yüzde 450’lik muazzam bir yükseliş hareketi içinde olan TOMO fiyatının buna bağlı olarak yükseliş hareketleri göstermeye devam ettiği belirtiliyor.

Piyasa değeriyle en büyük 163. kripto varlık olan TOMO’nun bu süreçte 0,95 dolarlık direnç alanını geri almayı başarmasının, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,90 dolardan önceki son yatay direnç olduğu için çok önemli bir hareket olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak grafik değerlendirmesindeki dalga sayısı, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağına işaret ediyor. Sayıma göre fiyat, yeni yılla birlikte başlayan artışın beşinci ve son dalgasında bulunuyor. Sayım doğruysa, 0,95 dolarlık alanda devam eden sıçrama, dördüncü dalganın sonunu ve beşinci dalganın başlangıcını işaret ediyor.

Tüm zamanların en yüksek bölgesine doğru bir yukarı hareketin, mevcut fiyattan yaklaşık olarak yüzde 160’lık bir artış sağlayacağını belirten analistler, 0,95 dolar bölgesinin altına bir düşüş ve bu bu bölgede bir günlük kapanışın, trendin düşüş yönünde olduğu anlamına geldiğini de kaydediyor. Analistler, bu senaryonun gerçekleşmesi halinde geri çekilmenin 0,70 dolarlık destek seviyesine kadar devam edebileceği yönünde uyarıyor.

Ocean Protocol (OCEAN) Yüzde 190 Kazanç Vadediyor

OCEAN fiyatının, Nisan 2021 döneminde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,94 dolardan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştüğüne dikkat çeken analistler, şimdiye kadar fiyatın altı kez başarısız kırılım girişiminde bulunduğunu belirtiyor. Çizgilere her dokunulduğunda daha da zayıfladıkları için, hattan nihai bir kırılımın olası olduğunun altını çiziyorlar.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Ek olarak, fiyatın Şubat ayının başından bu yana alçalan bir paralel kanal içinde işlem gördüğüne ve bu kanalların genellikle düzeltici modeller içermesi nedeniyle nihai bir kırılımın en olası gelecek fiyat senaryosu olduğuna dikkat çekiyorlar.

Tüm zamanların en yüksek seviyesinin mevcut fiyattan yüzde 460’tan fazla uzakta olduğu için ona ulaşmanın zor olabileceğini, uzun vadeli bir kırılım durumunda daha olası hedefin, mevcut fiyattan yüzde 190 uzakta olan 1 dolarlık direnç alanı olacağını ifade ediyorlar.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.