Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzmanlar AVAX’ı Değerlendirdi: Avalanche için Toparlanma Mümkün mü?

Avalanche ağının yerel kripto para birimi AVAX'ın haftalık değer kaybı yüzde 10'u bulurken, uzmanlar altcoin fiyatının geleceğini değerlendirdi. Detaylar...
Uzmanlar AVAX’ı Değerlendirdi: Avalanche için Toparlanma Mümkün mü?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasındaki genel havadan etkilenerek son günlerde düşüş trendi içine giren Avalanche ağının yerel kripto para birimi AVAX’ın fiyatındaki düşüş bugün de devam ediyor. Altcoin fiyatının haftalık değer kaybı yüzde 10 civarında seyrediyor.

Peki, AVAX fiyatını kısa vadede neler bekliyor? Kripto piyasasının uzman isimleri altcoini mercek altına aldı.

AVAX Fiyatında Neler Oluyor?

AVAX fiyatı son 48 saatte önemli ölçüde düştü. Bir gün önce 16.60 dolardan 15.15 dolara ani bir düşüş yaşandı ve ardından bir tepki artışı oldu. Bu geçici toparlanmaya rağmen, düşüş eğilimi devam etti ve fiyat, bugün itibarıyla 15.30 dolar civarında işlem görüyor.

Avalanche’ın piyasa duyarlılığı düşüş yönündeyken, korku ve açgözlülük endeksi 51 gibi nötr bir değer gösteriyor.

Kripto analisti Narmin, Avalanche değerlendirmesinde mevcut tablonun, fiyatın düşmeye devam edebileceğine ve muhtemelen yeni dip seviyelere ulaşabileceğini gösteren kayda değer bir düşüş eğilimi olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Fiyatın, hareketli ortalama eğrisinin altına düştüğü için mevcut trendin aşağı doğru olduğunun görüldüğünü söyleyen isim, son piyasa hareketlerinin, düşüş kuvvetlerinin baskın olduğunu ve yakın vadede devam etmesinin beklendiğini gösterdiğini ifade etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bununla birlikte, fiyatın düşüş eğilimi sergileyip destek seviyesine yaklaştığını, bunun ise boğaların bu durumdan faydalanması durumunda yakın gelecekte trendde olumlu bir değişiklik olabileceğini gösterdiğini belirtti.

Analist, piyasanın şu anda aşağı yönlü güçlerden etkilendiğinin ve bunun değerde düşüşe ve alıcılar için zayıflamış bir pozisyona yol açtığının altını çizdi. Bununla birlikte, mevcut destek seviyesinin başarılı bir şekilde aşılmasının, alıcılar lehine bir dönüşe yol açarak olası bir piyasa toparlanmasına yol açabileceği bilgisini de verdi.

Dambel: Bu Seviyelere Dikkat Edilmeli

Bir diğer kripto analisti Eli Dambel ise ayılar ve boğalar piyasayı kontrol etmek için rekabet ederken AVAX’ın düşüş trendini yeniden başlattığını, kısa ve uzun vadede düşüş eğilimi ile 50 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların (SMA) altında işlem gördüğünü ifade etti.

Göreceli güç göstergesi (RSI) değerinin, aşırı satım bölgesine yakın ve düşüş eğilimi gösterdiğini; hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesinin ise sinyal çizgisinin altında ve piyasadaki yaygın düşüş eğilimini teyit eden negatif bir değer gösterdiğini sözlerine ekledi.

Mevcut düşüş trendini, 22 Şubat ile 13 Mart 2023 arasındaki önceki trende benzeten analist, RSI’ın 30’luk aşırı satış bölgesine gitmesi durumunda yukarı yönlü bir geri dönüşün mümkün olabileceğini belirtti.

15.85 dolar desteği tutunamadığı için, ayıların bastırması halinde 14.40 dolar desteğine kadar düşüşün derinleşebileceği uyarısını yaparken, aşırı satım bölgesine girmesi halinde fiyatın toparlanabileceğini de hatırlattı.

Ağdaki Son Gelişmeler Fiyatın Tersine Döndürebilir mi?

Bu arada geçtiğimiz günlerde duyurulduğu üzere, Alibaba Group’un dijital teknoloji kolu Alibaba Cloud, Avalanche ile ortaklık kurdu. Bu ortaklığın temel amacı, bir Cloudverse Launchpad oluşturmak olarak biliniyor. Cloudverse, kullanıcıların Avalanche blok zincirinde barındırılan metaverse alanlarını başlatmasına ve yönetmesine yardımcı olacak.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @jacqmelinek

Alibaba Cloud ve Avalanche, Aralık 2022’nin başlarında Asyalı kullanıcıların ağ doğrulayıcıları başlatması için araçlar ve altyapı sağlamak üzere iş birliği yapmıştı.

Alibaba Cloud’un yaklaşık 4 milyon müşterisi ve 10 milyon geliştiricisinin bulunmasının Avalanche’ın görünürlüğünün ve AVAX’ın fiyatının artışına katkı sunması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın