Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzmandan THYAO ve KOZAL Yorumu: Hedef Fiyat Ne?

BIST 100 endeksi yeni rekorunu kırarken uzmandan THYAO ve KOZAL değerlendirmesi geldi. Hedef fiyat ne? İşte detaylar;
Uzmandan THYAO ve KOZAL Yorumu: Hedef Fiyat Ne?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da işler gayet yolunda giderken yeni rekorlar kırılmaya devam ediyor. Ekonomi yönetiminde yer alan yeni isimler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faiz konusundaki tutumunun değişeceği beklentisi borsadaki risk iştahını yükseltti. BIST 100 endeksi gün içinde 5725 ile rekor tazeledi.

Endekslerde yukarı yönlü hareketlilik devam ederken İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke Türk Hava Yolları’nı (THYAO) ve Koza Altın İşletmeleri’ni (KOZAL) değerlendirdi.

Türk Hava Yolları

Ekeke, Türk Hava Yolları’nı çok beğendiğini vurgulayarak kendilerini yanıltmayan kağıtlardan biri olduğunu söyledi. Yukarı yönlü hareketin devam edeceğini ilk hedefini 185 TL olarak belirlediğini hatırlattı.

Önerdiği hisseler arasında THYAO’ya da yer verdiğini fakat kar satışlarının gelmesi gereken bir süreç olduğunu paylaştı. Havacılık sektörüne yönelik bir endişesinin olmadığını, Pegasus (PGSUS) ve Türk Hava Yolları’nın mevcut fiyatların üzerinde devam edeceğini ifade etti.

Bu şirketlerin bundan sonra üzerine koyarak filolarını büyüteceklerini aktardı ve Arap sermayesi hikayesinin bu tarz kağıtlarda konuşulmaya başlandığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Hikayesi, büyüme konjoktürü olan bir THYAO gibi bir şirketin yukarı yönde gittiği zaman arkasında çok ciddi bir hacim yarattığını söyledi. Şirkete 600 tane uçak daha almayı konuşan ve kendine yeni bir hava yolu şirketi daha ekleyebilecek kadar büyüme hırsı olan şirketlerin kolay kolay bulunmayacağını vurguladı.

Uzmandan THYAO ve KOZAL Yorumu: Hedef Fiyat Ne?Kaynak: Paratic Piyasalar

THYAO, günlük yüzde 3,8 artışla 183,7 TL’ye yükseldi. Hissede haftalık yüzde 3,6, aylık yüzde 27,4, yıllık yüzde 30 seviyesinde değer artışı görüldü.

Uzman, hissede 185 TL’de bir süre dinlenme olabileceğini, fakat bundan sonraki yeni hedefinin 224 TL seviyeleri olacağını açıkladı.

Koza Altın İşletmeleri

KOZAL’ın Türkiye’deki haber akışından çok güç alan bir şirket olduğunu belirten Ekeke, seçim öncesinde hissenin 16 TL’ye kadar gerilediğini hatırlattı. Şirketin mevcut hükümetin devam etmesiyle hikayesini güncellediğini aktardı.

Borsada büyük şirketlerin birleştirilip satılacağının piyasalarda beklenti yarattığını, bunun devam edip etmeyeceğinin takip edileceğini paylaştı.

KOZAL’ın dedikoduları sevdiğini, bu haberlerin de gerçekleşmesiyle birlikte yukarı yönlü hareketliliklerin devam edebileceğini ifade etti.

Hissenin şu anda teknik olarak 25 TL’nin üzerindeki kapanışları kovaladığını, bu noktanın geçilip geçilmemesinin izleneceğini dile getirdi. Uzman, KOZAL’ın bu seviyelerde oyalanabileceğini, bundan sonraki süreçte haberin ne kadar geleceğine bağlı olarak değerin değişebileceğini kaydetti.

Devlet kağıtları diye özetlenen Türk Hava Yolları, Aselsan (ASELS), ve Koza Altın İşletmeleri’nde çok ciddi hareketler olduğunu, ancak THYAO’yu çok farklı bir yere koyduğunu bildirdi.

Uzmandan THYAO ve KOZAL Yorumu: Hedef Fiyat Ne?Kaynak: Paratic Piyasalar

KOZAL’da haber akışının kesilmesi durumunda mevcut seviyelerde oyalanabileceğini, hatta 22 TL’ye kadar çekilebileceğini söyledi. Ancak haberlerin körüklenmesi durumunda 26,5 – 27 TL gibi seviyelerin ardından 29’lara kadar çıkabileceğini vurguladı.

Bu seviyelerden almanın doğru olmadığını belirten Ekeke, “20 TL’nin altında yakalayınca almak lazımdı” ifadelerini kullandı.

KOZAL günlük yüzde 1 artışla 25 TL’den işlem görüyor. Hisse haftalık yüzde 1,3, aylık yüzde 10 yükseliş kaydederken yıllık zarar yüzde 6 düzeyinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın