Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzmandan Gübretaş Hisse Yorumu: Muazzam Bir Yatırım

BIST 100 endeksi yüzde 0,4 artışla 4800 puanda seyrederken uzmandan Gübretaş için kritik yorumlar geldi. İşte detaylar;
Uzmandan Gübretaş Hisse Yorumu: Muazzam Bir Yatırım
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi 25-26 Nisan tarihlerinde gerçekleşen kayıplarla birlikte 4800 puana kadar düşmüştü. Seçim baskısından dolayı yabancı para girişi olmaması ve işlem hacminin oldukça düşük olması, borsadaki yükselişlerin önünü kesen faktörler olarak sıralanıyor.

Uzmanlar belirsizliklerin devam ettiği süreçte riskli şirketlere yatırım yapılmaması ve kredili işlemlerden uzak durulması gerektiğini vurguluyor.

Borsa yatırımcıları özellikle halka arzları yakından takip ederek bunlara yoğun ilgi gösteriyor. Yeni halka arzlarla birlikte rekor sayıda katılımcı sayısı açıklanmaya devam ediyor.

Info Yatırım Araştırma Müdürü İsmail Güner, Gübre Fabrikaları T.A.Ş (GUBRF) hisse senedini yorumlayarak şirketin faaliyetlerini ve hissedeki kritik seviyeleri değerlendirdi.

Uzmandan Gübretaş Hisse Yorumu: Muazzam Bir YatırımKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Yıllık en yüksek 390,7 TL, en düşük 68 TL’yi gören GUBRF, Nisan ayına 192 TL ile başladı. BIST 100 endeksteki dalgalanmalarla birlikte hareket eden hisse 27 Nisan saat 14:30 itibarıyla günlük yüzde 0,4 artışla 215 TL’den işlem görüyor.

Güner, Gübretaş’ta uzun zamandır düzeltme hareketinin görüldüğünü, hissede 380 TL’den 170 TL’ye kadar manipülatif bir düşüş gördüğünü belirtti. Çok rahat bir şekilde bu düşüşün şirketle alakalı olmadığını söyleyebileceğini vurguladı. Hisse senedinin bu düşüşün ardından ilk tepkiyi vererek 200-240 TL aralığında normalleştiğini aktardı.

“Söğüt Madeni”

Şirketin en önemli kalemlerinden birisinin altın faaliyeti olduğunu, çok değerli olan Söğüt Madeni’nin sahibi olduğunu paylaştı. 6 milyar dolarlık rezervin hissenin değerlemesine katıldığında 400 TL gibi bir fiyata ulaşılabileceğini kaydetti.

Güner, madenlerde damarların arka arkaya uzadığını, bu yüzden Gübretaş’ın yeni rezervler açıklayabileceğini dile getirdi. Ayrıca Tarkim’in halka arz edileceğini, Gübretaş’ın bu şirketin neredeyse yarısına sahip olduğunu ifade etti. Buradan da Gübretaş’a ciddi bir değer geleceğini belirtti.

“Muazzam Bir Yatırım”

Gübretaş’ın orta ve uzun vadede muazzam bir yatırım aracı olarak görülebileceğini vurgulayan Uzman, günü ve anı değerlendirmemek gerektiğini söyledi.

Hissenin sürekli 240 TL’den döndüğünü, bu noktanın önemli bir direnç haline geldiğini belirtti. Güner, Gübretaş’ta dip seviyesinin sürekli olarak yukarı doğru gittiğini aktardı.

GUBRF’de referans seviyesinin 235-240 TL seviyesinin aşılması durumunda çok hızlı bir yükseliş beklediğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.