Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman Uyardı: Ethereum Bu Seviye Altında Kalırsa 1200 Dolara Düşer

Ünlü kripto analistine göre en büyük altcoin konumundaki Ethereum fiyatı 1.200 dolara kadar geri çekilme riski içinde. Detaylar haberde;
Uzman Uyardı: Ethereum Bu Seviye Altında Kalırsa 1200 Dolara Düşer
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çoğu altcoin gibi Ethereum (ETH) fiyatı da son haftalarda olumsuz piyasa duyarlılığına yenik düştü. Mevcut kripto piyasası durumu, piyasa değeriyle en büyük ikinci en büyük kripto para biriminin sürekli olarak 1.700 dolar seviyesinin altında işlem görmesine neden oldu.

Peki, altcoin fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Ünlü kripto analisti Ali Martinez, ETH fiyatına dair düşüncelerini paylaştı.

Ethereum Fiyatı 1.200 Dolara Düşebilir mi?

Martinez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ETH’nin değerinin 1.680 doların altında kalması halinde 1.200 dolara kadar potansiyel önemli bir düzeltme ile karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Blok zinciri analiz platformu IntoTheBlock’un verilerini kullanan Martinez, çoğu yatırımcının ETH satın aldığı satın alma alanlarına dikkat çekti. Analiz platformuna göre 1.633 ila 1.681 dolar aralığının altındaki fiyat bölgeleri, zayıf desteğe işaret eden zayıf satın alma alanları olarak öne çıkıyor.

IntoTheBlock Ethereum 6 Eylül Tablosu
Kaynak: IntoTheBlock

Veriler, az sayıda yatırımcının bu seviyenin altında – 1.385 dolar fiyat aralığına kadar – ETH satın aldığını gösteriyor. Bu da sonuç olarak, yukarıdaki görselde yeşil dairelerin küçük boyutunun da gösterdiği gibi, bu seviyelerde desteğin zayıf olduğu anlamına geliyor.

GCM Yatırım Banner

Daha düşük fiyat aralıklarında daha zayıf destekle, düşüş baskısının artması durumunda Ethereum fiyatı ayakta kalamayabilir. Bu durum, kripto analisti Ali Martinez’in neden 1.680 doların altındaki ETH fiyatının tüccarlar için bir endişe kaynağı olduğuna inandığını açıklıyor.

Bunun yanı sıra, şu anda zararda olan yatırımcıların önemli bir yüzdesi bu riski daha da artırıyor. Bazı ETH yatırımcıları zararlarını azaltmak için varlıklarını satmayı tercih edebilir ve bu da kripto para biriminin fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskıyı tetikleyebilir.

Dikkat Çeken Balina Hareketi: 19.500 ETH Satın Aldı

Olumlu bir not olarak, zincir üstü analiz platformu Lookonchain’e göre bir Ethereum balinası son iki gün içinde ETH satın aldı. Analiz platformu, 5 Eylül Salı günü, balinanın Binance’e 36 milyon USDC yatırdığını ve 9.819 ETH çektiğini belirtti.

Daha sonra, balina Çarşamba günü Binance’ten 9.689 ETH çekerek toplam alımlarını 19.506 ETH‘ye çıkardı.

Genel olarak, büyük miktarlarda kripto para, merkezi borsaların dışına taşındığında, bu balinaların birikim yaptığını ve bazen de bir fiyat rallisi beklediğini gösterir. Dahası, bu balinanın geçmiş işlemlerine bakıldığında, düşük fiyatlardan ETH satın alma ve kâr elde etmek için yüksek fiyatlardan satma alışkanlığına sahip olduğu görülüyor.

Dolayısıyla, bu son işlem balinanın bir sıçrama beklediğini ortaya koyuyor.

Ethereum fiyatı, haber yazımı itibarıyla 1.624,35 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın