Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman Öne Sürdü: XRP Mega Çift Haneli Ralliye mi Hazırlanıyor?

XRP fiyatı mega çift haneli ralliye mi hazırlanıyor? Bazı analistler, XRP fiyatının önümüzdeki aylarda çift haneli rakamlara çıkmasını bekliyor. İşte detaylar;
Uzman Öne Sürdü: XRP Mega Çift Haneli Ralliye mi Hazırlanıyor?
HABER GİRİŞ

Ripple ağının para birimi XRP’nin fiyatı, son zamanlarda bir miktar dalgalanmaya tanık oldu ve fiyat, geçen hafta boyunca 0,51 dolar ila 0,54 dolar arasında gidip geldi. Yine de 14 günlük bazda yüzde 4 artış gösteren altcoin için çok sayıda analist, yükseliş trendinin yakın gelecekte yeni boyutlara ulaşmasını bekliyor.

Bunlardan biri olan ünlü kripto analisti Egrag Crypto, sosyal medya platformu X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, XRP’nin son performansının önceki beklentilerle ve Fib 0,702 – 0,786 seviyeleriyle mükemmel bir şekilde hizalandığını gösteren bir fiyat grafiği sundu.

Uzman İsim Hedefinde İddialı!

Analist, varlığın bir sonraki hedefinin 1,20 dolar ila 1,50 dolar aralığında olduğuna inandığını belirtirken, 0,70 – 0,75 dolar bölgesini kritik bir kırılım noktası olarak nitelendirdi.

Paylaşımının devamında, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde XRP patlamaya hazırlanıyor. Bu benim inancım! Kırılımın yeniden test edilmesi kartlarda olsa da, XRP için bir mega koşu ufukta. Evet, hedefim çift haneli!” ifadelerini kullandı.

Egrag Crypto'dan XRP Analizi Geldi
Kaynak: X / @egragcrypto

Analist ayrıca, tokenın, fiyatın tarihsel olarak toparlandığı ve önemli artışlar başlattığı noktaları işaretleyen yükselen bir trend çizgisi olan “Atlas çizgisi” üzerinde hala güçlü bir şekilde durduğunu savundu.

GCM Yatırım Banner

XRP hakkında güncel analizini paylaşan diğer isimlerden Javon Marks ise altcoinin son birkaç ay içinde “gizli bir boğa sapması” oluşturduğunu ve sürecin ani bir “kitlesel genişlemeye” yol açabileceğini öne sürdü.

Marks, bu ayın başlarında, XRP’nin önemli bir yakınsama noktasına yaklaşması ve fiyatlarda temel momentumu gösteren bir RSI formasyonu nedeniyle bir boğa koşusunun ufukta olabileceğini savunmuştu.

Fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen, 0 ile 100 arasında değişen göreceli güç endeksinde (RSI), oranın 70’in üzerinde olmasının varlığın aşırı satın alınmış olabileceğini ve bir fiyat düzeltmesi yaşanabileceğini gösterdiğini belirten analist, şu anda XRP RSI’ın, geçen hafta önemli bir düşüş yaşadıktan sonra 44 seviyesinde bulunduğu bilgisini verdi.

Ripple SEC Davasının Etkisi

Uzmanlar, XRP’nin değerinde ciddi dalgalanmaları tetikleyebilecek çok önemli bir unsurun, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davanın potansiyel sonucu olduğuna dikkat çekiyor. Kuruluşlar arasındaki hukuki çekişme, düzenleyicinin, şirketi XRP satarak yasa dışı olarak 1,3 milyar dolardan fazla kayıt dışı menkul kıymet arzı toplamakla suçladığı Aralık 2020’den bu yana devam ediyor.

Bazı sektör katılımcılarına göre, Ripple geçen yıl üç kısmi mahkeme galibiyeti elde ettiği için savaşta üstünlüğe sahip. XRP’nin fiyatı her zaferden sonra yukarıya yöneldi ve boğalar, firma için kesin bir zafer durumunda başka bir büyük ralli bekliyor.

XRP Fiyatı Bugün Yatay Seyir İzliyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük yedinci varlık olan XRP’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0,53 doların biraz üzerinde seyretmeye devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın