Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman Net Konuştu: DOGE O Direnci Aşarsa Fiyat 2 Katına Çıkacak!

Piyasa değeriyle en büyük meme coin konumundaki Dogecoin'in fiyatı ne zaman ikiye katlanabilir? İşte önde gelen analistlerin sıcak DOGE analiz ve tahminleri...
Uzman Net Konuştu: DOGE O Direnci Aşarsa Fiyat 2 Katına Çıkacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeri açısından en büyük meme coin konumundaki Dogecoin (DOGE), önemli sayıda yatırımcıya sahip olması nedeniyle kripto para sektörünün en sıcak gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. İki haftalık ölçekte yüzde 10’luk artış kaydeden meme coinin fiyatı, yazım itibarıyla 0,165 dolar seviyesinde seyrediyor.

Analistlerin büyük bölümü, belirli bir seviyedeki direncin kırılması durumunda DOGE fiyatı için daha fazla kazanç potansiyeli görüyor.

DOGE Yükselişe Hazır mı?

Önemli fiyat seviyelerinin aşılması halinde yükseliş trendinin devam edebileceği tezini paylaşanlardan biri de popüler analist Ali Martinez oldu.

Analist, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, DOGE’un, 75 bin adresin yaklaşık 10 milyar varlık biriktirdiği 0,166 dolar ila 0,171 dolar arasında “önemli bir dirençle” karşı karşıya olduğunu iddia etti.

Ali Martinez'den DOGE için 2 Katlık Yükseliş Tahmini Geldi
Kaynak: X / ali_charts

Bu engelin aşılmasıyla birlikte DOGE’un fiyatının iki katına çıkma potansiyeline sahip olduğunu söyleyen isim, “Bir sonraki kilit direnç 0,322 dolar civarında.” bilgisini verdi.

GCM Yatırım Banner

Dogecoin fiyatı, birkaç gün önce analistin bahsettiği bölgeyi geçti ve önümüzdeki günlerde bunu tekrar yapıp yapamayacağı merak ediliyor.

The Crypto Dog ve Nebraskangooner gibi analistler de gün içinde DOGE hakkında görüşlerini bildirdi. Crypto Dog, meme coinin son zamanlarda ortaya çıkan kripto para birimlerine kıyasla yavaş ve sıkıcı olduğunu kabul etti, ancak hala parlama şansı olduğunu savundu.

Analist, “Önümüzde heyecan verici günler olmalı ve Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.” tahmininde bulundu.

Nebraskangooner da yükseliş yanlısı bir tavır takındı ve DOGE fiyatının yaklaşık 0,16 dolarlık ana direnç bölgesinin üzerinde kaldığı sürece yakın bir zaman içinde meme rallisi hareketi ortaya koyabileceğini belirtti.

Piyasa uzmanları, DOGE’un kısa vadede bir fiyat artışı yaşayıp yaşamayacağına dair ipucu veren önemli göstergelerden birinin borsa net akışı olduğuna dikkat çekiyor.

Kripto analitik platformu IntoThe Block’un verileri, çıkışların son 24 saat içinde girişleri aştığını ve merkezi platformlardan kendi kendine saklama yöntemlerine doğru bir kayma olduğunu ortaya koydu. Bu durumun, satış baskısını azalttığı için yükseliş işareti olarak değerlendirildiğini belirtti.

DOGE Fiyatı Günü Yükselişle Geçiriyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gözlemlemeye değer bir diğer göstergenin de DOGE Göreceli Güç Endeksi (RSI) olduğu ifade ediliyor. Piyasadaki aşırı alım veya aşırı satım koşullarını değerlendirmek için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçmek için kullanılan, 0 ile 100 arasında değişen ve 70’in üzerindeki bir oranın varlığın geri çekilmeye hazır olabileceğini gösteren teknik analiz aracında son veriler RSI’ın 49 civarında olduğunu gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.