Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman İsimden XRP için 1 Dolar Hedefi: 20 Şubat’ı Bekleyin!

Kripto analisti Ekta Mourya, Ripple'ın SEC davasında bir galibiyet daha kazanması durumunda XRP fiyatının 1 dolar hedefine tırmanabileceğini söyledi. Detaylar;
Uzman İsimden XRP için 1 Dolar Hedefi: 20 Şubat’ı Bekleyin!
HABER GİRİŞ

XRPLedger’ın yerel tokenı olan XRP’nin fiyatı gün içinde 0,5791 dolar seviyesine kadar tırmandı ve öncelikli 0,60 dolar hedefine iyice yaklaştı. Altcoin fiyatının, zincir üstü yükseliş göstergeleri ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasındaki olası olumlu gelişmelerle 1 dolar seviyesine geri dönebileceği belirtiliyor.

Kripto analitik verilerine göre XRP hacmi, 10 Şubat’ta 578,41 milyon iken Cuma günü itibarıyla 1,81 milyar seviyesine çıkış gösterdi. Hacimdeki artışı, genel olarak altcoin fiyatındaki artış takip ettiğinden bu durumun XRP için bir yükseliş işareti olduğuna dikkat çekiliyor.

XRP Hacmindeki Yükseliş Sürüyor
Kaynak: Santiment

Öte yandan yatırımcıların belirli bir günde gerçekleştirdiği kar/zararı belirlemek için kullanılan ağda gerçekleşen kar/zarar göstergesi, bir dizi negatif artış ortaya koydu. Bu, XRP sahiplerinin 1 Ocak ile 15 Şubat arasında birkaç kez kayıp yaşadığı anlamına gelmekte. Kapitülasyon ile tutarlı olan bu durumu büyük bir fiyat artışının takip etmesinin beklenebileceğinin altı çiziliyor.

Aşağıdaki Santiment grafiği, ağda gerçekleşen kar/zarar göstergesindeki negatif artışların ardından XRP fiyatının Eylül ve Kasım 2023 arasında neredeyse iki katına çıktığını gösteriyor.

Ağda Gerçekleşen Kar/Zarar Göstergesi XRP'de Çıkışa İşaret Ediyor
Kaynak: Santiment

Söz konusu modelin kendini tekrarlaması durumunda, 1 dolarlık hedefin tekrar geçerli hale gelebileceği ve XRP fiyatının önümüzdeki haftalarda ve aylarda fiyatında büyük bir artış gerçekleştirebileceği üzerinde duruluyor.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan, SEC ile Ripple arasındaki davadaki gelişmelerin genellikle XRP fiyatını etkilediğini söyleyen analist Mourya, ABD mali düzenleyicisinin Ripple’a karşı yürüttüğü yasal savaş için bir sonraki önemli nihai tarihin 20 Şubat olduğunun altını çizdi.

Bu tarihte yaşanabilecek gelişmelerin XRP fiyatı üzerinden dikkat çekici bir etki yaratabileceğini belirtti.

“2024 Zirvesini Tekrar Ziyaret Edebilir ve Yükselebilir”

XRP fiyatının şu anda yükseliş trendinde olduğunu ve 0,5791 dolara kadar tırmanarak üzerindeki ölü toprağını attığını söyleyen analist, 0,60 dolar direncine yaklaşıldığına ve 2024 zirvesi olan 0,6405 doların XRP fiyatı için bir hedef olarak tekrar oyunda olduğuna dikkat çekti.

Müthiş Osilatör (AO), Hareketli Ortalama Yakınsama/Iraksama (MACD) göstergelerinin yükselişi desteklediğini söyleyen isim, XRP için kilit dirençlerin 0,60 dolar ve 0,64 dolar seviyeleri olduğunu, fiyatın bu dirençleri desteğe çevirmesiyle yeni hedefin Kasım 2023 zirvesi olan 0,75 dolar olacağnı ifade etti.

XRP fiyatındaki artış coşkusunun sürmesiyle 2023 zirvesi olan 0,9380 dolar ve psikolojik açıdan önemli 1 dolar seviyesinin altcoin için yeniden gündeme gelebileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın