Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman Bu Hisseyi Öve Öve Bitiremedi: Her Portföyde Olmalı

13 Haziran’da BIST 100 endeksinin yıldızı olan BIMAS hisseleri için konuşan Doğan, şirketin kurumsal ve büyüme profilini çok beğendiğini belirtti. İşte detaylar;
Uzman Bu Hisseyi Öve Öve Bitiremedi: Her Portföyde Olmalı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde güçlü yükselişlerin görüldüğü 13 Haziran tarihinde, Bim Birleşik Mağazalar (BIMAS) hisselerinin bilanço etkisiyle rekor seviyeye çıktığı görüldü.

2024’ün ilk çeyreğinde yüksek enflasyonu fiyatlarına yansıtmayı başaran ve net dönem karını yüzde 233 artıran şirketin varlıklarındaki yükseliş de yatırımcıların beğenisini kazandı.

Uzman Bu Hisseyi Öve Öve Bitirmedi: Her Portföyde OlmalıKaynak: Paratic Piyasalar

A Para’da konuşan A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Doğan, Bim’in kurumsal ve büyüme profili anlamında çok güzel yönetildiğine dikkat çekti. Doğan, “Keşke Bim halka arz edilirken bir şekilde ortak olsaydık” ifadelerini kullandı.

Bim’in inanılmaz bir trendi olan, çok karlı bir iş yapan ve büyümesi çok hızlı olan bir şirket olduğunu vurgulayan uzman, şirketin mağaza açılışlarına istikrarlı bir şekilde devam ettiğini dile getirdi.
Piyasalarda olağandışı bir düşüş olması durumunda yatırımcıların BIMAS hisselerini alıp kenara koyması gerektiğini paylaştı. Hisselerin trendinin ciddi manada kuvvetli olduğunu kaydeden Doğan, Şok Marketler gibi bazı perakende şirketlerinin finansallarının beğenilmediğini, ancak Bim’in kuvvetli bir bilanço açıkladığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Bim hisselerinin her portföyde olması gerektiğini vurguladı ve yabancı yatırımcıların da hisseyi portföyünde taşıdığını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.