Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman 12 Hisseyi Yorumladı! Hangi Seviyeler Önemli?

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi haftanın son işlem gününü yatay kapattı. İnfo Yatırım’dan Sertaç Ekeke, merak edilen hisseler için detaylı bir analiz yaptı. İşte detaylar;
Uzman 12 Hisseyi Yorumladı! Hangi Seviyeler Önemli?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi haftanın son işlem gününü yüzde 1 artışla 7853 puandan tamamladı. Endeksteki yukarı yönlü hareketlilikler düşüşlere göre zayıf kaldığı için haftalık bazda yatay bir tablo ortaya çıktı.

Pozitif beklentilerin devam ettiği, neredeyse her gün borsadaki şirketler için hedef fiyatların yükseltildiği süreçte, yatırımcıların doğru hisseyi ve portföyü oluşturmasının oldukça önemli olduğu vurgulanıyor. Bu kapsamda uzmanların hisseler ile ilgili yaptığı analizleri sizlere sunmaya devam ediyoruz.

İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, Borsa İstanbul’a ve hisse senetlerine yönelik değerlendirmesini paylaştı.

BIST 100 endeksinde 7800 puanın üstünde kalınmasının oldukça önemli olduğunu, aşağı tarafta da 7620 puanın altına inilmemesi durumunda yukarı yönlü hareket beklentisinin süreceğini aktardı.

Doğuş Otomotiv

Otomotiv tarafında kafaların bir miktar karışık olduğunu ifade eden Ekeke, Doğuş Otomotiv’in (DOAS) potansiyel kağıtlardan biri olduğunu kaydetti. DOAS tarafındaki ucuzluğun devam ettiğini, 250 TL’nin altına düşmemesi gerektiğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Ülker

Gün içinde hedef fiyatı yükseltilen Ülker Bisküvi (ULKER) için yorum yapan uzman, hiseenin gelen pozitif bilançonun etkisiyle yukarı yönlü hareket ettiğini kaydetti.

ULKER’in 100 – 120 TL seviyelerine çıkabileceğini, şirketin bilanço açısından çok ciddi bir gelişme kaydettiğini belirtti. Bugün gerçekleşen tavan hareketinin bozulmamasının da hisse açısından olumlu bir gelişme olduğunu aktardı. ULKER, kapanışını yüzde 10 artışla 88,4 TL’den yaptı.

Ereğli Demir ve Çelik

Ekeke, yatırımcıların yakından takip ettiği şirketlerden biri olan Ereğli ve Demir Çelik’in (EREGL) orta uzun vadede yatırımcıların elinde bulunması gereken kağıtlardan biri olduğunu bildirdi.

37 TL’nin üzerinde kalmaya devam etmesi durumunda yukarı yönlü hareketliliklerin başlayabileceğini paylaştı.

Akçansa

Çimento şirketlerinde 17 Kasım’da ciddi bir yükseliş görüldüğünü dile getiren uzman, Akçansa’nın da (AKCNS) bu harekete başlayacak kağıtlardan biri olduğunu ifade etti.

AKCNS’nin dinamiğini beğendiğini, 175 TL’nin üzerinde pozisyonların artırılabileceğini belirtti.

Türk Hava Yolları

Analist, Türk Hava Yolları’nın (THYAO) Son dönemde güçlenen kağıtlardan biri olduğunu, kağıdın teknik olarak da toparlanmaya başladığını aktardı.

Mevcut seviyesinin oldukça düşük olduğunu ve alım fırsatı verdiğini, orta uzun vadede 320 TL’ye doğru bir yükseliş beklediğini paylaştı.

GESAN ve ASTOR

Girişim Elektrik (GESAN) ve Astor Enerji’de (ASTOR) taban hareketlerinden sonra yukarı yönlü hareketlilik beklediğini ifade eden Ekeke, 2 hissede de orta uzun vade için toplanabilecek seviyeler olduğunu dile getirdi. Fakat bir portföye ikisini fazla bulduğunu, o yüzden birinin seçilmesi gerektiğini vurguladı.

GESAN’da 135 TL, ASTOR’da ise 180 TL seviyelerine doğru bir hareketin başlayabileceğini kaydetti.

Borusan Mannesaman

Uzman, Borusan Mannesman’ın (BRSAN) beklentilerden daha kötü bir bilanço açıkladığını söyledi ve düzeltme hareketi içinde olduğunu belirtti. Hissede 700 TL seviyesine dikkat edilmesi gerektiğini yatırımcılarla paylaştı.

Aygaz ve Tüpraş

Ekeke, Aygaz’ın (AYGAZ) hep aynı temelle devam eden şirketlerden biri olduğunu ve işlerin gayet iyi gittiğini bildirdi.

Hissede kısa vadede bir baskı olduğuna dikkat çekti ve Tüpraş’ı (TUPRS) daha çok beğendiğini kaydetti. Fakat yine de AYGAZ’ın göz ardı edilecek şirketlerden biri olmadığını, hissede alım yapmak için 134 TL üzerindeki kapanışların takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

Adel Kalemcilik

17 Kasım’da günlük yüzde 7 artışla 469 TL’ye çıkan Adel Kalemcilik (ADEL) için konuşan uzman, 500 TL’nin üzerinde net bir kapanış gelmeden pozisyon almak için erken olduğunu belirtti. Elinde taşıyanların ise 400 TL seviyesine dikkat etmesi gerektiğini paylaştı.

Reeder Teknoloji

Borsaya yeni katılan şirketlerden biri olarak sayılan Reeder Teknoloji’nin (REEDR) aşırı bir yükseliş hareketi içinde olduğunu aktardı. Yatırımcıların bu hissede kar almaya dikkat ederek hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Hissenin temel ve teknik dinamiklerinin henüz oturmadığını, o yüzden belirli noktalarda kar satışları yapılabileceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.