Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzay ve Savunma Devi İmzayı Attı! Hisse Şaha Kalktı

SDT Uzay, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden bugün yaptığı açıklamada yeni bir iş ilişkisine adım attığını duyurdu. Detaylar haberin içerisinde;
Uzay ve Savunma Devi İmzayı Attı! Hisse Şaha Kalktı
HABER GİRİŞ

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisi hakkında açıklama yapıldı. SDT Uzay KAP bildirisinde, Savunma Sanayii Başkanlığı ile elektronik harp alanında sözleşme imzaladığını açıkladı.

Sözleşmenin, şirketin kurduğu tüzel kişiliği olmayan yüzde elli yüzde elli paylaşımlı iş ortaklığı vasıtasıyla 3 Nisan 2024’te imzalandığına işaret edildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı ile elektronik harp alanında imzalanan sözleşmenin toplam bedelinin 12 milyon 840 bin dolar tutarında olduğuna dikkat çekildi.

Bahsi geçen iş ortaklığında şirket payının 6 milyon 420 bin dolar olduğu paylaşılırken, işin 2025 yılı içinde tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

Paratic Piyasalar SDT Uzay Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada SDTTR koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yüzde 126,77 oranında değer kazandı. Aylık yüzde 16,63 oranında düşüş gösteren hisse, haftalıksa yüzde 0,96 artış gösterdi.

GCM Yatırım Banner

KAP haberinin ardından 339 lira ile tavan fiyatı gören SDTTR payları TSİ 16.03 itibarıyla yüzde 2,17 artışla 317,75 lirada dengelendi. Hissenin gün içindeki hareketleri ise 305,25-339 lira arasında değişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.