Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzay Programının Devamı Geliyor: Özel Sektör Desteklenecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin Milli Uzay Programı'na dair paylaşımda bulundu. Bakan, yeni projeler için özel sektöre destek sözü verdi.
Uzay Programının Devamı Geliyor: Özel Sektör Desteklenecek
HABER GİRİŞ

İlk Türk Astronot Hava Pilot Albay Alper Gezeravcı’nın SpaceX ile uzaya yolculuk etmesinin ardından Türkiye’nin uzay programında ilerlemenin ne olacağı sorusu gündeme geldikten sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan açıklama geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye’nin Milli Uzay Programı’na ilişkin paylaşımda bulunan Bakan Kacır, ilk hedefin uzay sanayiini geliştirmek olduğunu söyledi.

“600 milyar doları aşan uzay ekonomisinden daha fazla pay alacağız” diyerek, uydu üretiminin devamını getireceklerini kaydetti.

Uzay alanına ilişkin yeni projelere imza atılacağı sözünü vererek, “Uzay sistemlerinde ve uzay araştırmalarında ekosistemi güçlendireceğiz” dedi.

Başkent Ankara’da uzay teknoloji geliştirme bölgesi kurulacağı haberini veren Kacır, ayrıca bu konuda özel sektörün girişimlerini de destekleyeceklerini ve küresel projelerde rol almaya devam edileceğini sözlerine ekledi. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın