Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uyarı Geldi: Kilit Açılımı Bu Altcoinin Yükselişine Darbe Vurabilir

Avalanche fiyatının 213 milyon dolarlık AVAX kilidinin açılmasından kaynaklanan satış baskısıyla karşı karşıya olduğu belirtiliyor. Detaylar haberin devamında;
Uyarı Geldi: Kilit Açılımı Bu Altcoinin Yükselişine Darbe Vurabilir
HABER GİRİŞ

Son dönemde yaşadığı fiyat düşüşüyle 10 doların altını gören Avalanche ağının yerel kripto para birimi AVAX, Kasım ayının ilk haftasında başlayan güçlü yükseliş hareketiyle 24 dolar seviyesine kadar çıkış yaptı. Ancak yaklaşan bir etkinliğin bu yükselişe dur diyebileceği belirtiliyor.

9,54 milyon AVAX token kilidinin açılacağı etkinlikle birlikte, katman 1 tokenının dolaşımdaki arzı artacak ve bu durumun, varlık üzerindeki satış baskısının artmasına katkıda bulunması bekleniyor.

AVAX Token Kilidinin Açılması Yaklaşıyor

Token Unlocks platformundan alınan verilere göre Avalanche ağının, 24 Kasım Cuma günü bir token kilidi açma etkinliği gerçekleşecek. Bu etkinlikle, yaklaşık olarak 213,35 milyon dolar değerindeki AVAX tokenlarının kilidi açılacak. 9,54 milyon AVAX tokenı, altcoin için dolaşımdaki arzın yüzde 2,68‘ine tekabül ediyor.

Kilidi açılan tokenların stratejik ortaklara, kuruculara, geliştirici ekibe dağıtılmasının yanında topluluğa airdrop edileceği; dağıtımda en büyük payı, 100,62 milyon dolar değerinde 4,5 milyon AVAX ile geliştirici ekibin alacağı belirtildi.

AVAX Token Kilit Açılımı Detayları
Kaynak: Token Unlocks

Altcoin ekosistemindeki benzer bir token kilit açılımı 26 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleşmişti. Etkinlikten önceki hafta, piyasa katılımcıları kilit açılımı sonrasında satış baskısının artmasını öngörmesiyle AVAX fiyatı yüzde 7’lik düşüş göstermişti.

GCM Yatırım Banner

AVAX Kilit Açılımı Etkinlik Detayları

AVAX fiyatı Cuma günü üç ayın zirvesi olan 24 dolara ulaştı. Hafta sonu ise kazançlarını silen varlık, Pazartesi günü erken saatlerde 22,47 dolara kadar geriledi. AVAX fiyatı, Bitcoin’in önderlik ettiği pazar çapındaki yükselişte yatırımcılarına aylık bazda yüzde 142 gibi ciddi düzeyde getiri sağladı.

Yaklaşan token kilit açılımı etkinliğinin, kripto para borsalarındaki AVAX token rezervlerinin artmasına katkıda bulunması muhtemel görünüyor. Borsalardaki daha yüksek AVAX rezervlerinin ise varlık üzerindeki satış baskısını artırması ve altcoinin fiyatını düşürmesi bekleniyor.

AVAX Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük 14. kripto varlık konumundaki AVAX, haber yazımı itibarıyla 21,80 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.