Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üst Pazar Talebi Reddedildi! Şirket Yatırımcısına Sızlandı

Otto Holding bugün KAP üzerinden yaptığı bildiri ile Üst Pazar’a geçiş talebinin reddedildiğini açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Üst Pazar Talebi Reddedildi! Şirket Yatırımcısına Sızlandı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da OTTO koduyla işlem gören Otto Holding A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Üst Pazar’a geçiş başvurusunun sonucu hakkında bilgi verdi. Şirket, üst pazara geçiş için 13 Temmuz 2023’te başvuruda bulunduğunu anımsattı.

KAP bildirisinde, başvuru ile Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören OTTO paylarının üst pazara geçirilmesinin talep edildiğine işaret edildi.

Söz konusu talep doğrultusunda OTTO paylarının Yakın İzleme Pazarı’nda işlem görmeye devam etmesine karar verildiği ve kararın 14 Kasım 2023 tarihinde bildirildiği kaydedildi.

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 917,94 kazandıran OTTO hisseleri, haftalık yüzde 4,81 oranında kaybettirdi. Hisse aylık olaraksa yüzde 14,14 yükseldi.

Otto Holding Paratic Piyasalar Değişim Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Başvuruya ilişkin ret gerekçesi tam olarak anlaşılmadığı belirtilen bildiride, karara dayanak bilgi ve belgelerin OTTO’ya ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde verilmesi için Borsa İstanbul’a başvurulduğu paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Bilgi ve belgelerin OTTO’ya iletilmesini takiben itiraz konusunun Yönetim Kurulu tarafından görüşüleceği ve kamuoyuna gelişmeler hakkında bilgi verileceği vurgulandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın