Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Üst Düzey Değişikliği Yapan Tukaş Gıda’da Hisseler Düşüyor

Tukaş Gıda Yönetim Kurulu, bazı birimleri kapatıp yerine yenilerini açarak, atanan isimleri duyurdu.
Üst Düzey Değişikliği Yapan Tukaş Gıda’da Hisseler Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı duyuruda, üst düzeyde yapılan görev değişikliğini açıkladı.

Buna göre şirketin organizasyon şemasında yer alan Fabrikalar Direktörlüğü kadrosunun kaldırılmasına karar verildi. Bunun yerine ise Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) kadrosunun meydana getirileceği belirtildi.

Söz konusu göreve 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren, Semih Özgören bakacak. Bunun yanında Genel Müdür Yardımcısı (Mali İşler) kadrosu kaldırılarak, yerine Mali İşler Direktörlüğü kadrosunun oluşturulmasına karar verildiği bildirildi. Bu göreve ise Alper Tortop atandı.

Şirket hisseleri bu sabah satıcılı seyrederken, haftayı artıda tamamlamaya hazırlanıyor.
Tukaş Gıda Hisseleri Düşüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıldız Pazar’da TUKAS koduyla BIST gıda endeksi altında işlem gören şirket hisseleri Cuma günü 6,74 liradan açıldı. Son kapanışta da bu seviyeyi kaydetmişti.

Hisseler Pazartesi ve Salı günleri negatif seyretti. Çarşamba günü yönünü sert bir şekilde yukarı çevirdi.

Ancak yükseliş trendinde kalamayarak yeniden kayba geçti. Saat 11.11’de %0,15 ekside işlem görüyor. 6,74 liradan fiyatlanan hisseler gün içinde 6,70 – 6,77 arasında hareket etti.

Gün içinde ekside kalsa da haftalık bazda %1’in üzerinde yükseldi. Şirket hisseleri bir ayda yatırımcısına %1, bir yılda %31 oranında kaybettirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu