Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üst Düzey Değişikliği Yapan Tukaş Gıda’da Hisseler Düşüyor

Tukaş Gıda Yönetim Kurulu, bazı birimleri kapatıp yerine yenilerini açarak, atanan isimleri duyurdu.
Üst Düzey Değişikliği Yapan Tukaş Gıda’da Hisseler Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı duyuruda, üst düzeyde yapılan görev değişikliğini açıkladı.

Buna göre şirketin organizasyon şemasında yer alan Fabrikalar Direktörlüğü kadrosunun kaldırılmasına karar verildi. Bunun yerine ise Genel Müdür Yardımcısı (Teknik) kadrosunun meydana getirileceği belirtildi.

Söz konusu göreve 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren, Semih Özgören bakacak. Bunun yanında Genel Müdür Yardımcısı (Mali İşler) kadrosu kaldırılarak, yerine Mali İşler Direktörlüğü kadrosunun oluşturulmasına karar verildiği bildirildi. Bu göreve ise Alper Tortop atandı.

Şirket hisseleri bu sabah satıcılı seyrederken, haftayı artıda tamamlamaya hazırlanıyor.
Tukaş Gıda Hisseleri Düşüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıldız Pazar’da TUKAS koduyla BIST gıda endeksi altında işlem gören şirket hisseleri Cuma günü 6,74 liradan açıldı. Son kapanışta da bu seviyeyi kaydetmişti.

Hisseler Pazartesi ve Salı günleri negatif seyretti. Çarşamba günü yönünü sert bir şekilde yukarı çevirdi.

GCM Yatırım Banner

Ancak yükseliş trendinde kalamayarak yeniden kayba geçti. Saat 11.11’de %0,15 ekside işlem görüyor. 6,74 liradan fiyatlanan hisseler gün içinde 6,70 – 6,77 arasında hareket etti.

Gün içinde ekside kalsa da haftalık bazda %1’in üzerinde yükseldi. Şirket hisseleri bir ayda yatırımcısına %1, bir yılda %31 oranında kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın