Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Gücü Sürüyor! USD/JPY 2021’in Yüksek Seviyelerine Yaklaştı

Japon yeni Amerikan doları karşısında zayıflamaya devam ederken USD/JPY 2021'in en yüksek seviyelerine yaklaştı.
ABD Gücü Sürüyor! USD/JPY 2021’in Yüksek Seviyelerine Yaklaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Japon yeni dolar karşısında sert düşerek 2021’in en düşük seviyelerine yaklaştı. Majör pariteler arasında yer alan USD/JPY, TSİ 10.25’te yüzde 0,19 artıda hareket ederken görüldü.

Amerikan dolarının Japon yeni karşısındaki değerini gösteren USD/JPY paritesindeki seyir, ABD gelişmelerinden etkilendi.

Dün açıklanan ABD ISM Hizmet PMI Mart’ta tüm zamanların en yükseğine ulaşırken bu durum ülkedeki ekonomik toparlanma hakkında fikir veren son işaret oldu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın devasa altyapı harcama planının süren etkileri üzerine açıklanan işgücü ve PMI (satın alma yöneticileri endeksi) gibi veriler iyimserliği artırdı.
USD/JPY 2021 Yüksek Seviyelerinde
KAYNAK: Piyasa.Paratic.com

Bununla birlikte Pekin’in önümüzdeki hafta yapılacak ABD-Japonya zirvesi öncesinde, Tokyo’yu Washington ile Çin’e karşı mücadele etmemesi konusunda uyarması da etkili oldu. Yerel cephede COVID-19’a karşı yarı acil durum tedbirleri, Pazartesi günü üç vilayette resmen başladı.

2021’e 103 seviyelerinde başlayan Japon yeni, sonrasında dolara karşı gerileyerek ilk olarak Mart ortalarında en son Haziran 2020’de gördüğü seviyelere geriledi.

31 Mart’ta 110,96 ile 2021’in zirvesini gören parite, bu seviyelerde kalmaya devam etti. Bugün TSİ 10.30’a kadar en yüksek 110,41 ile yılın en yüksek seviyelerine yakın seyretti. GCM Yatırım, fiyatlamaların 109,80 ve 110,25 üzerinde kaldığı sürece yükseliş beklentisinin ön planda olabileceğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%