Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

USD/CAD 1,24’ün Altında İstikrar Kazanıyor

Kanada doları bugün yine 3,5 ayın yüksek seviyelerinde fiyatlanıyor.
USD/CAD 1,24’ün Altında İstikrar Kazanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Amerikan dolarının Kanada doları karşısındaki değerini yansıtan USD/CAD paritesi, bugün de düşük seyrini sürdürüyor. 19 Ekim gibi ABD para birimi karşısında 3,5 ayın yükseğinde işlem gören Kanada doları, güçlü petrol fiyatlarından aldığı desteği koruyor.

Dün en son 1,2365’te işlem gören USD/CAD paritesi, 20 Ekim seansına yatay başladı. Gün boyu 1,24 altında seyrini sürdürdü.

TSİ 16.12’de yüzde 0,06 ekside işlem gören USD/CAD, bugün 1,2334 – 1,2370 aralığında kaldı.
USD/CAD 1,24 Altı
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Son veriler ışığında haftalık kayıp yüzde 0,83 olurken aylık bazda yüzde 3,8 düştü. Yıllık kayıp yüzde 6 oldu.

Ekonomik veri cephesinde Kanada bugün Eylül ayına ilişkin enflasyon verilerin açıkladı. Yıllık enflasyon Ağustos’taki yüzde 4,1’den Eylül’de yüzde 4,4’e yükselerek yüzde 4,3’lük beklentileri aştı.

Bu, tedarik zinciri sorunları ve düşük baz yılı etkileri nedeniyle yoğunlaşan fiyat baskıları arasında 2003 yılının Şubat ayından bu yana en yüksek enflasyon oranı oldu.

Fiyatlar sekiz ana bileşenin tamamında yükselirken ana yukarı yönlü baskı, genel artışa en çok benzinin katkıda bulunduğu ulaşım fiyatlarından geldi. Aylık enflasyon da beklentileri aşarak yüzde 0,2’ye yükseldi. Çekirdek enflasyon aylık bazda yüzde 0,3, yıllık bazda yüzde 3,7 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%