Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uşak’ta Kurulacak 3. Organize Sanayi Bölgesi, Kentteki İşsizliği Bitirecek!

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından ilde kurulacak sanayi bölgesinin üçüncüsü ile 25 bin kişiye istihdam sağlanacağı öğrenildi.
Uşak’ta Kurulacak 3. Organize Sanayi Bölgesi, Kentteki İşsizliği Bitirecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Uşak’ta 3. OSB’nin kurulması için 614 hektarlık alana izin alındığını duyurdu. Bölgeye kazandırılacak yeni sanayi bölgesi ile 25 bin kişiye iş imkanı sunulacağını belirtti. 2019 yılında kaydedilen ihracatın oldukça iyi kazançlar sağladığına işaret eden Ağaoğlu, Uşak’ta bu dönemde 600 milyon dolarlık dışa satım yapıldığını ve bunun 2018 yılının aynı dönemine kıyasla %20 artışa işaret ettiğini söyledi.

Uşak’a kazandırılacak 3. OSB ile bölge ihracatını 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini açıklayan Ağaoğlu, Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunacaklarını ifade etti.

Uşak Üçüncü Organize Sanayi BölgesiUşak Organize Sanayi Bölgesi’nin “Türkiye’nin Geri Dönüşüm Merkezi” olarak bilindiğini açıkladı. Uşak’taki fabrikaların topladıkları tekstil atıklarıyla geri dönüşüme önemli bir katkı sağladığından bahsetti. Tekstilin Uşak’taki en yaygın sektörlerin başında geldiğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi’ne Uşak bölgesinden önemli bir destek sağlandığını ifade etti.

Bölgedeki birinci ve ikinci sanayi bölgelerinde 310 fabrikanın faaliyet gösterdiğini ve açılacak 3. bölge ile bu sayının 500’lere çıkacağını duyurdu. Şu an iki bölge ile 14 bin kişiye istihdam sağlandığını ve bunun da 25 bine dayanacağını ifade etti. Türkiye’de istihdamın artırılması için çabalayacaklarını aktardı.

Ağaoğlu, ilde kurulacak üçüncü bölgenin Beylerhan ve Ürünköy köylerinde kurulmasının planlandığını ve buralardaki toplam arazi sayısının 400 civarında olduğunu belirtti.

İlde üçüncü Bölge KurulacakBu köylerde yaşayanların projeye destek vereceğini açıkladı. 400 araziden 380’inin sahibinin bölgede yapılacak yatırıma sıcak baktığını ifade etti. Bölgedeki yatırım sayesinde Uşak’taki işsizliğin sona ereceğini açıklayan Ağaoğlu, Türk ekonomisine sağladıkları destekleri de 2 kat artırmayı hedeflediklerini duyurdu. Bölgeye savunma sanayi, otomotiv firmaları, giyim firmalarının yatırım yapmaya istekli olduğunu ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yatırım için harekete geçilmesi konusundaki talebini iletti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.