Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üretim Rekoru Duyuran Metal Şirketi Avrupa’dan Büyük İş Aldı!

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde alınan büyük çaplı sipariş hakkında açıklamada bulundu. Detaylar,
Üretim Rekoru Duyuran Metal Şirketi Avrupa’dan Büyük İş Aldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin önde gelen tel üreticisi şirketleri arasında yer alan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, yurt dışı yeni iş ilişkisine dair yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BMSTL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Avrupa bölgesinden alınan büyük çaplı siparişin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin Avrupa Bölgesinde faaliyet gösteren müşterilerinden yaklaşık 551 bin 905 Euro tutarında yüksek katma değerli ürün grubu için sipariş almış olduğu bilgisi verildi.

Hisseleri yeşillenen şirket, geçen haftaki KAP bildiriminde, 2024 yılının ilk yarısında 24.104 ton tel satışı gerçekleştirildiğini ve bu doğrultuda satışların bir önceki yıl ile paralel bir seyir izlediğini açıklamıştı.

Özellikle Zinc/Alu olarak tabir edilen çinko alüminyum kaplı çelik tel satışlarının, 2024/6 döneminde bir önceki yıla kıyasla yüzde 88 artışla 2.424 tona yükseldiği bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Şirket, geçen ayki bir başka KAP bildiriminde, Dilovası’ndaki üretim tesisinde 2024 yılı Mayıs ayında 721 ton Zn-Al kaplı çelik tel üretimi gerçekleştirildiğini ve 2024 yılı Mart ayındaki 663 tonluk üretim rekorun aşılarak, aylık üretim rekorunun yenilendiğini duyurmuştu.

BMSTL Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 2,62 değer kazancıyla günü 11.024,33 puandan tamamlayıp tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, BMSTL hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 49 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,2‘lik yükselişle 47,2 TL seviyesine çıkış gösterdi.

BMSTL Hisseleri 11 Temmuz'da Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BMS Birleşik Metal hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,6, yüzde 24,2 ve yüzde 117,1 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.