Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üreticilere Müjde: 500 Milyon Lirayı Aşkın Ödeme Yapılacak

Marmarabirlik’ten ikinci dilim ödemelerine ilişkin açıklama geldi. 4-17 Kasım'da teslim edilen ürünler için hesaplara yatırılacak tutar bildirildi. Detaylar haberde;
Üreticilere Müjde: 500 Milyon Lirayı Aşkın Ödeme Yapılacak
HABER GİRİŞ

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), Kasım ayının ilk haftasında teslim edilen ürünler için yapacağı ödemelere dair açıklama paylaştı. 2023-2024 iş yılında 1,8 milyar liralık ürün alımı gerçekleştiren Marmarabirlik, 4-17 Kasım haftasında teslim edilen ürün bedellerinin yarısının 24 Kasım Cuma günü yatırılacağını paylaştı.

Ürün bedellerini 15 günlük periyotlarla iki taksit halinde ödeyen birlikten yapılan açıklamada, 522 milyon lira olan ikinci dilim ödemelerinin Ziraat Bankası’ndaki hesaplara yatırılacağı kaydedildi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, ürün alımlarında yüksek temponun sürdüğünü ifade ederek, ortaklara birinci dilimde 137 milyon lira ödendiği söyledi.

İkinci dilim de eklendiğinde 1 haftalık ürün alımı için ödemelerin 659 milyon lira seviyesinde olacağını aktardı.

“Hedefimiz zeytini tarımsal ürünler arasında en çok kazandıran ürün yapmaktır” söylemini yineleyerek, ürün alım fiyatları ile beklentileri karşıladıklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Asa, “Birliğimiz, ortaklarının alın terinin ve emeğinin karşılığını vermiştir. Ayrıca açıkladığımız alım fiyatlarının tüm zeytin bölgelerindeki üreticiler tarafından da büyük memnuniyetle karşılandığını görmekteyiz. Ürün alımlarının başladığı günden bugüne Marmarabirlik piyasada tek alıcı konumundadır” diye ekledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.