Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

UPS, Şoför Maaşlarını Yüzde 20 Artırdı

Amerika Birleşik Devletleri’nde UPS sürücülerinin yıllık ücretleri sosyal haklar dahil 170 bin dolara yükseldi. Detaylar haberin içerisinde;
UPS, Şoför Maaşlarını Yüzde 20 Artırdı
HABER GİRİŞ

Amerika’da artan yaşam maliyetleri hanehalkı bütçelerini zorlarken, birçok şirket işçileri tarafından daha fazla ücret artışı talebiyle grevler düzenlenmişti. ABD merkezli çokuluslu nakliyat şirketi United Parcel Service (UPS) ise bir sendikayla yaptığı anlaşmayla şoförlerin yıllık maaşını yükseltti.

Uluslararası kargo devi UPS, ABD’deki şoförlere vermeyi kabul ettiği ücret artışlarını da hesaba katarak bu sene kârının planlanandan daha düşük olacağını duyurdu.

Şirket yaptığı açıklamayla ortalama tam zamanlı beş yıllık sözleşme imzalayacak bir sürücünün sağlık hizmetleri ve diğer yardımlar dahil yılda brüt yaklaşık 170 bin dolar (4,6 milyon lira) kazanacağını bildirdi.

Yarı Zamanlı Çalışan Sürücüler Saatte En Az 25,75 Dolar Kazanacak

Şu anda kargo şirketinde çalışan işçilerin brüt kazancı ise yıllık 140 bin dolar seviyesinde. Ücret artışıyla birlikte şoförlerin ücretleri yaklaşık yüzde 20 yükseldi.

Sözcü haberinde UPS’de yarı zamanlı çalışanlarınsa saatte en az 25,75 dolar kazanacağını ve kapsamlı sağlık sigortası ile emeklilik maaşı hakkı elde edeceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

UPS tarafından yapılan duyurunun ardından şirkette şoförlük pozisyonu için iş arayanların sayısında da patlama yaşandı. Bloomberg ile paylaşılan verilerde çevrimiçi iş bulma platformu Indeed, anlaşma duyurusundan sonra UPS aramalarının yüzde 50’den fazla arttığı kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.