Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Yatırım Uzmanı Rogers: Türkiye Ekonomisi için İyimserim

Ünlü yatırımcı Jim Rogers, Türkiye ekonomisi hakkında konuşarak birçok ülkeye göre iyimser durumda olduğunu söyledi. Ayrıca yatırımcılara tavsiye verdi.
Ünlü Yatırım Uzmanı Rogers: Türkiye Ekonomisi için İyimserim
HABER GİRİŞ

Amerikalı yatırımcı ve finansal yorumcu Jim Rogers, gelişmiş ülkelerin ve Türkiye’nin ekonomilerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Yatırımcılara tavsiye vererek yatırım yapmaları gereken alanları aktardı.

Rogers, gelişmiş ekonomilerdeki yüksek borç seviyeleri nedeniyle küresel bir borç krizinin yakın olduğunu belirtti. Olası bir finans krizinde gelişmekte olan ekonomilerde, Batı kadar etki görülmeyeceğini söyledi.

Gelişmekte olan piyasaların ABD, Japonya ve bazı diğer ülkeler kadar zarar görmeyeceğini belirtti.

Amerikalı yatırımcı gelişmekte olan ekonomilerin para basmaya devam ederek mevcut yüksek enflasyon ortamı yarattığını söyledi. Enflasyonla birlikte yaşanılamayacağını bildirdi.

“Türkiye’ye İlişkin İyimser Durumdayım”

Türkiye ekonomisi hakkında konuşan Rogers, hükümetin para biriminin bir değeri olduğunun veya bir değeri olması gerektiğinin farkında olduğunu söyledi. Türkiye’nin halen hayranı olduğunu belirterek “Dünyada ticaretin çok iyi yapılabileceği bir yerdesiniz. Bu yüzden birçok ülkeye kıyasla Türkiye’ye ilişkin daha iyimser durumdayım.” dedi.

GCM Yatırım Banner

Rogers, olası bir küresel krizde ABD’nin Türkiye’den çok daha zor durumunda olacağını söyledi.

İngiliz ekonomisi hakkında konuşan Rogers, son dönemde artan kamu borcuna dikkat çekerek ciddi sorun yaşayacaklarını belirtti.

“Kripto Parayı Korunma Yolu Olarak Görmüyorum”

Ticaret savaşlarının daha kötü hale geleceğini belirten Rogers, bütün hükümetlerin yabancılar ve göçmenleri suçlayarak ekonomideki bozulmayı onların üzerine yıkmaya çalıştığını iddia etti.

Yatırımcılara tavsiye veren Rogers, en iyi bildikleri alanda yatırım yapmaları gerektiğini söyledi. Paranın değer kaybettiği zaman altın ve gümüş en iyi korunma yolları arasında yer aldığını kaydetti. Kripto parayı korunma yolu olarak görmediğini çoğu insan kripto para hakkında bilgi sahibi olmadığını ve herkesin altının ne olduğunu bildiğini kaydetti.

Tüketicilere uyarıda bulunan Rogers, mümkün olduğunca borçlarını azaltmaları gerektiğini söyledi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.