Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Un Markası ABD’ye Satış için Gerekli Belgeyi Aldı

Söke Değirmencilik, ABD'ye organik un satışı başlatabilmek hedefiyle KAP üzerinden ''USDA Organic'' sertifikası aldığını açıkladı. Detaylar haberde;
Ünlü Un Markası ABD’ye Satış için Gerekli Belgeyi Aldı
HABER GİRİŞ

Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden “USDA Organic” sertifikası aldığını açıkladı. Açıklamada şirket sertifikayı, Rudi’s Organic and Gluten Free Brands Inc.’e yaptığı stratejik yatırımın ardından ABD’ye organik un satışı başlatabilmek için aldığını belirtti.

ABD’ye organik un satışı başlatabilmek için Ekolojik Tarım Kontrol Organizasyonu’ndan (ETKO) Amerika Tarım Departmanı’nın (United States Department of Agriculture) Ulusal Organik Programı (National Organic Program-NOP) standartlarına bağlı olan “USDA Organic” ürün satış sertifikası aldığı vurgulandı.

Söz konusu “USDA Organic” ürün satış sertifikasının 17 Ekim 2023 tarihi itibarıyla alındığının altı çizildi.

KAP açıklamasında, ABD’ye organik un satışına ilişkin devam eden süreçte ilgili pazara ihracat çalışmalarını başlatmayı hedeflediklerine dikkat çekildi.

Borsa İstanbul’da SOKE koduyla işlem gören şirket hisseleri, TSİ 12.40 itibarıyla yaklaşık yüzde 2,59 oranında düşerek 21 seviyesinde kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Söke Un Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Söke Değirmencilik gün içerisinde en yüksek 21,6, en düşükse 20,9 seviyesini test etti. Haftalık yüzde 12,69 kayıp yaşayan SOKE, aylık olaraksa yaklaşık yüzde 15,76 oranında düştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.