Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Otomotiv Şirketi ABD’deki Varlığını Artırıyor

Karsan, Damera Bus Sales Canada Corporation ile olan distribütörlük anlaşmasını ABD'yi de içine alacak şekilde genişlettiğini, KAP üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu.
Ünlü Otomotiv Şirketi ABD’deki Varlığını Artırıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. Damera Bus Sales Canada Corporation ile olan distribütörlük anlaşmasını ABD’yi de içine alacak şekilde genişlettiğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamada sene başında yapılan duyuru hatırlattı.

Elektrikli toplu taşıma pazarında yurt dışındaki varlığını Avrupa’da olduğu gibi Kuzey Amerika pazarında da güçlendirme vizyonu kapsamında, Karsan’ın Kuzey Amerika pazarında ilk teslimatını gerçekleştirdiği, Kanada’nın Saint John şehrine teslim edilen altı adet e-JEST aracının hizmete başladığı açıklaması 6 Ocak tarihli KAP duyurusunda yapıldı.

Bu sabah yapılan açıklamada ise söz konusu gelişme kapsamında Damera Bus Sales Canada Corporation ile olan distribütörlük anlaşmasının ABD’yi de içine alacak şekilde genişletildiği bildirildi.

E-Jest ürünü satışı için yapılan anlaşma ile Kuzey Amerika’da; Kanada’dan sonra ABD’de de satış, servis ve yedek parça hizmetlerinin, Karsan markalı ürünler için Damera tarafından sağlanacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket bu anlaşma ile Kanada’da Saint John, Oakville, Happy Valley bölgelerinde hizmet veren e-JEST araçlarına ek olarak ABD pazarındaki varlığını artırmayı hedefliyor.

Yüzde 100 yerli sermaye ile otobüs, minibüs ve toplu taşıma araçları üreten Karsan, otomotiv sanayinde 50 yılı aşkın zamandır hizmet vermeye devam ediyor. Yurt dışında pazar alanını genişleterek, ülkemizi temsil etmeyi sürdürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.