Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü İsimden XRP Yorumu: 15 ya da 20 Dolar Uzak Değil!

Piyasa genelindeki yükseliş eğiliminden yararlanarak fiyatında çıkış gösteren XRP'nin geleceğine dair iddialı analizler geldi. Detaylar haberin devamında;
Ünlü İsimden XRP Yorumu: 15 ya da 20 Dolar Uzak Değil!
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bu hafta başında bir spot Ethereum ETF’inin onaylama ihtimalinin artmasıyla birlikte adeta patlama yaşadı. Beklendiği üzere Ethereum (ETH), pazardaki en iyi performans gösteren kripto paralar arasında yer alıyor, ancak yeşil renkte olan tek kripto para da o değil!

Ripple şirketinin XRP’si, dün günlük yüzde 6’lık artış göstererek Mayıs ayının başından bu yana ilk kez 0,55 dolar seviyesine yaklaştı. Varlığın yükseliş trendi, etkileyici zirvelerin ufukta olabileceğine inanan çok sayıda analistin dikkatini çekti.

Analistler, yükseliş göstergeleri ve RSI modellerine göre 15-20 dolara kadar hedefler de dahil olmak üzere önemli kazanımlar öngördüklerini açıkladı.

XRP Nereye Gidiyor?

En iyimser güncel tahminlerden birisi ise kripto uzmanı Javon Marks’tan geldi. Analist, XRP’nin “önemli bir yakınsama noktasına” yaklaşması ve “şu anda fiyatlarda temel momentumu gösteren bir RSI formasyonu” nedeniyle bir yükseliş kırılımının kartlarda olduğunu iddia etti.

Javon Marks'tan XRP Analizi Geldi
Kaynak: X / @JavonTM1

Göreceli güç endeksinin (RSI), teknik analizde fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçmek için kullanılan bir metrik olduğu, RSI’ın 70’in üzerinde olmasının, tokenın aşırı satın alınmış olabileceğini ve fiyat düzeltmesi yapabileceğini gösterdiği bilgisini verdi. Verilerin, oranın devam eden ay boyunca ağırlıklı olarak yukarıda belirtilen rakamın altında seyrettiğini gösterdiğine dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Bu koşullara dayanarak, XRP’nin değeri için 15-20 dolarlık çılgın bir hedef öngören isim, “Hareket, buradan yüzde 2.000’den fazla bir artış içeren koşuyla 20X-36X ile sonuçlanabilir! Yükseliş için işaretler var ve sadece zaman bunun sergilenmesine engel olabilir.” ifadesini kullandı.

Dikkat Çeken Diğer 2 XRP Tahmini

Egrag Crypto ve Dark Defender da XRP’ye değinerek varlık için parlak bir geleceğin ana hatlarını çizen isimler arasında bulunuyor. Egrag, varlığın son zamanlarda “yukarı doğru eğimli adımlar” attığını ve bir sonraki hedef olarak 0,75 dolar seviyesini belirlediğini öne sürdü.

Dark Defender ise XRP’nin daha önce ilk Fibonacci direnci olarak etiketlenen 0,60 dolara ulaşmak için hiçbir engeli olmadığını iddia etti. Analist, “Geçen hafta bunu görmeyi bekliyorduk ama yine sessizlik oldu; bakalım bu hafta nasıl çalışacak.” dedi.

Tüccar tarafından sunulan fiyat grafiğinin, XRP’nin bu yazın başlarında 1,88 dolardan işlem gördüğünü göstermesi, mevcut seviyelerden yüzde 250’lik bir artış anlamına geliyor.

XRP Fiyatı Yatay Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Tüm bunların ötesinde, varlığın değerinde ciddi dalgalanmaları tetikleyebilecek önemli bir faktörün, Ripple ile ABD SEC arasındaki davanın olası sonucu olduğu biliniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın