Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Et Markasına 73 Milyon Liralık Ceza

Türkiye'de hızlı tüketim malları sektörünün öncü şirketlerinden birine 73 milyon liralık ceza kesildi. Rekabet Kurumu'ndan açıklama geldi. İşe o ünlü et markası...
Ünlü Et Markasına 73 Milyon Liralık Ceza
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, hızlı tüketim malları sektöründe üretici/tedarikçi olarak faaliyet gösteren Namet Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını duyurdu. Kurum, Namet’e milyonluk para cezası kesti.

Açıklamaya göre Namet’in alıcılarının yeniden satış fiyatlarını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiğine, karar verildi.

Şirketin, 2022 yılı gayrisafi gelirinin belirli bir oranında olmak üzere takdiren 97.315.538,65 TL idari para cezası uygulanması fakat uzlaşma usulü sonucunda teşebbüse verilecek idari para cezasında yüzde 25 oranında indirim yapılması kararlaştırıldı.

Bu kapsamda 72.986.653,99 TL tutarında idari para cezası uygulanmasına oybirliği ile karar verildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.