Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Danışmanlık Şirketi: Satın Alma Zamanı Gelen 3 Altcoin!

Yatırım danışmanlığı şirketi Motley Fool, kripto kışı söylemlerinin aksine bazı altcoinlerde fırsatların oluşmaya başladığını açıkladı. Detaylar...
Ünlü Danışmanlık Şirketi: Satın Alma Zamanı Gelen 3 Altcoin!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırım danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Motley Fool, uzun süredir durgun seyreden kripto para piyasasında bazı fırsatların oluşmaya başladığını belirtti. Şirket analistleri, özellikle üç altcoin için yakın bir zaman içinde çift haneli pozitif getiriler beklendiğini dile getirdi.

Motley’e göre sektörün içindekiler hala bir kripto kışının içinde olduğumuzdan bahsetse de bu, tüm kripto para birimlerinin düşmanca piyasa koşullarıyla karşı karşıya olduğu anlamına gelmiyor.

Bir kısım altcoin şu anda şaşırtıcı derecede iyi gidişata sahipken, son 30 gün içinde çift haneli getiriler elde ederek sosyal medyada çok konuşuldu. Ve önümüzdeki 12 ay içinde değeri patlayabilecek kripto paralar olarak konuşuluyorlar.

XRP, LINK ve ALGO Güçlü Sinyaller Veriyor

Geçen ay istikrarlı bir şekilde değer kazanan ve daha yakından bakmaya değer üç altcoin ise Ripple (XRP), Chainlink (LINK) ve Algorand (ALGO) olarak sıralanıyor. Analist Dominic Basulto’ya göre piyasa değeri açısından ilk 30 içinde yer alan her üç altcoin aslında son bir yıl içinde yüzde 55 ila yüzde 85 arasında düşüş gösterse de gelecek günler için güçlü toparlanma sinyalleri veriyor.

Basulto, 2022 portföy gelirlerini yükseltmek adına bu üç altcoinin harika adımlar olabileceğini düşünüyor.

GCM Yatırım Banner

Algorand için Dünya Kupası Vurgusu!

Ödüllü MIT profesörü Silvio Micali’nin arkasında olduğu hisse ispatı (PoS) tabanlı Layer 1 blok zinciri Algorand, son 30 gün içinde yüzde 12 artış ortaya koydu. Dünyanın en yeşil blok zincirlerinden biri olarak kabul edilen Algorand blok zinciri Eylül ayında bir hız ve performans yükseltmesi alarak işlem işleme hızını saniyede 1.200’den 6.000 işleme çıkardı. Ayrıca son zamanlarda yeni kuantum kriptografi çabalarıyla kripto dünyasında dikkat çekti.

Tüm bunlar bir yana insanları Algorand hakkında gerçekten heyecanlandıran en önemli unsur, 2022 Katar FIFA Dünya Kupası ile resmi ortaklık kurmuş olmasıdır. Örneğin, Algorand, FIFA ile koordineli bir şekilde, futbol NFT’leri için bir NFT pazar yeri başlatmış durumda. Bu durum, Kasım ayında Dünya Kupası’nın başlaması yaklaşırken Algorand’ın daha fazla dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şu anda nispeten az bilinen Layer 1 blok zinciri olmasına rağmen dünya çapında büyük bir seyirci kitlesinin Dünya Kupası etkinliğine dahil olmasıyla bu durum değişebilir. Ayrıca, yeni futbol NFT’leri Algorand blok zincirindeki genel etkinliği artırıp, potansiyel olarak yeni kullanıcıları ve geliştiricileri çekebilir.

Sözün özü, Algorand birçok yönden keşfedilmeyi bekleyen ve henüz değeri tam olarak bilinmeyen bir mücevherdir.

Chainlink Geç Bir Rönesans Yaşıyor

Varlık fiyatları gibi zincir dışı verileri zincir üstü akıllı sözleşmelere besleyen merkezi olmayan bir blockchain oracle ağı olan Chainlink, son bir ay içinde yüzde 8’lik yükseliş gösterdi. Resmi lansmanı 2017 yılına kadar uzanan Chainlink’in geç bir rönesans yaşadığı söylenebilir. Örneğin, Chainlink kısa süre önce NFT koleksiyonları için fiyatlandırma verileri sunmak üzere dev kripto şirketi Coinbase ile ortaklık kurdu. Bu, gerçek zamanlı NFT endeksleri ve NFT’leri krediler için teminat olarak kullanan yeni NFT kredi protokolleri gibi tekliflere kapı açmaktadır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Chainlink’in gelecekte nereye gideceğine dair daha büyük bir resim çeken kurucu isim Sergey Nazarov, kısa süre önce vizyonunun Chainlink’in “Web3’ün AWS’si” olması olduğunu söyledi. Bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için Chainlink şu aralar eski Google CEO’su Eric Schmidt ile stratejik danışman olarak iş birliği yapıyor. New York’ta yakın zamanda düzenlenen bir konferansta Schmidt ve Nazarov, gerçek zamanlı verilerin nasıl birinci sınıf bir ürüne dönüştürülebileceğini ve para kazanılabileceğini tartıştı.

Tüm blok zincirlerinin akıllı sözleşmeleri yürütmek için zincir dışı verilere ihtiyacı vardır ve bu tam olarak Chainlink’in doldurmaya çalıştığı boşluktur.

XRP için SEC Davası Belirleyici Olacak

Ripple ağının yerel para birimi olan XRP son dönemin en çok gelir getiren kripto para birimleri arasında yer alıyor. XRP son 30 günde yaklaşık yüzde 45’lik yükseliş sahneye koydu. Ripple, sıfıra yakın işlem maliyetleriyle sınır ötesi havale gönderme yeteneği nedeniyle övgü toplamaya devam ediyor. Bu, Western Union’ın kripto versiyonu olarak düşünülebilir.

Şu an için önündeki en büyük sorun SEC ile süren davası gibi görünüyor. Bu nedenle kripto paranın fiyatına yapay bir sınır koyulmuş durumda. Ancak son gelişmeler, davanın yıl sonuna kadar nihai bir çözüme kavuşturulabileceğini gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

XRP, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için yıllardır kullanılmaktadır. Dünyanın her yerine havale göndermek, küreselleşmiş bir dünyada büyük bir iştir ve Ripple bunu mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmek için şimdi olduğu gibi geçmişte de bazı büyük finansal ortaklarla çalışmıştır.

XRP’nin, her zamanki gibi çalışmaya devam etme kabiliyetine bağlı olarak, dava geride kaldığında değerini ikiye veya üçe katlayabileceği konusunda ciddi tartışmalar var. Ancak, bunun çok spekülatif bir yatırım olduğunu da unutmamak gerekir. XRP’nin yakın zamana kadar sadece kuruşlarla işlem görmesinin bir nedeni var: Hala sıfıra gitme ihtimali bulunması.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.