Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analistten Solana Tahmini: 25 Dolara Yükseliş için Hazır

Küresel bankacılık krizinin yatırımcıları kripto para birimlerine ittiği dönemde en çok yükseliş gösterenlerden biri Solana olurken ünlü analist, SOL için hedefleri verdi...
Ünlü Analistten Solana Tahmini: 25 Dolara Yükseliş için Hazır
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Solana, küresel bankacılık krizinin, yatırımcıları kripto para birimlerine doğru ittiği dönemde yükselişini sürdürdü ve iki gün üst üste yeşil yakmayı başardı. Kripto varlık, bugünkü seansta fiyatın yüzde 10’a kadar artmasıyla yeni haftaya bir ayın en yüksek seviyesine yaklaşarak başladı.

SOL/USD, Pazar günkü 21.59 dolarlık düşük seviyenin ardından günün erken saatlerinde 23.83 dolarlık gün içi zirvesini gördü.

SOL Bir Ayın En Yüksek Seviyesini Gördü

Kripto varlık, Pazartesi günkü hareketin bir sonucu olarak Şubat sonundan bu yana en güçlü noktasına ulaştı.

Token, gün içinde genel olarak, fiyatın 20.00 doların altında olduğu geçen haftaki noktasından yaklaşık yüzde 10 daha yüksek seviyede işlem görmekte.

Solana’nın, 22 dolarlık direncin üzerinde yavaş yavaş yükseldiğini söyleyen kripto stratejisti Aayush Jindal ise 22.80 dolar direncinin üzerinde net bir hareketin gerçekleşmesi halinde SOL fiyatının daha da yükselebileceğini belirtti. Paritenin, 22.80 dolar sonrasında 23.00 dolar direnç seviyesini aşması halinde yükselişin hızlanacağının altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Solana Fiyatı Daha Yukarıyı Hedefliyor

Solana fiyatı, geçen hafta 18.50 dolar bölgesinin yakınında destek buldu. Fiyat bir taban oluşturdu ve Bitcoin (BTC) ile Ethereum’a (ETH) benzer şekilde 20 dolarlık direncin üzerinde makul bir artış başlattı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

21.00 dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı bir artışla birlikte boğalar, fiyatı 22 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkarmayı başardı. Ancak, ayıların hala 22.80 dolarlık direnç bölgesinin yakınında aktif olduğu görülüyor.

Yukarı yönde öncelikli direnç alanlarının 22.80 dolar ve 23.00 dolar seviyesinin yakınında olduğunu söyleyen analist, buraların aşılması halinde fiyatın yükseliş ivmesi kazanabileceğini belirtti. Bu noktadan sonra fiyatın 25 dolar direncine doğru yükselmesi için kapıların açılacağını söyleyen isim, daha fazla kazancın, fiyatı 26.50 dolar seviyesine gönderebileceğinden bahsetti.

SOL için Düşüş Senaryosu

SOL’un 22.80 dolar direncini aşamadığı her an aşağı yönlü bir düzeltme başlatabileceğinden bahseden Jindal, aşağı yönde ilk destek bölgelerinin 21.50 dolar ve 20.80 dolar seviyeleri civarında olduğunu ifade etti.

Analist, son olarak bir sonraki büyük destek noktasının 18.80 dolar seviyesinin yakınında olduğunu kaydetti.

Solana, haber yazımı itibarıyla 22.70 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın