Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist Ethereum için Konuştu: Dikkate Değer Artış Var!

Glassnode verileri, 10 bin veya daha fazla ETH tutan Ethereum adreslerinde dikkate değer bir artış yaşandığını ortaya koydu. Detaylar haberin devamında;
Ünlü Analist Ethereum için Konuştu: Dikkate Değer Artış Var!
HABER GİRİŞ

Ethereum’un son dönemde yakaladığı ivme, büyük ölçüde ETF ile ilgili heyecandaki duraklama nedeniyle yavaşlamış gibi görünüyor. Bununla birlikte, ETH’nin fiyatı 4 bin dolar seviyesinin altında kalsa da balinalar olarak bilinen büyük sahipler arasında önemli bir birikim eğilimi olduğu gözlemleniyor.

Popüler kripto analisti Ali Martinez, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, en son Glassnode verilerinin, 10 bin veya daha fazla ETH tutan Ethereum adreslerinde kayda değer bir artış olduğunu gösterdiğini belirtti.

Ethereum Balinalarında Büyük Artış

Dağıtım veya satıştan birikime doğru yaşanan bu değişimin, balinaların altcoinin uzun vadeli potansiyeline güvendiklerini ve gelecekteki kazanç beklentisiyle varlıklarını artırmayı tercih ettiklerini gösterdiğine dikkat çekti.

Açıklamasında, “10 bin ve daha fazla ETH tutan Ethereum adreslerinde kayda değer bir artış oldu, bu da dağıtımdan birikime doğru bir geçiş olduğunu gösteriyor.” ifadesini kullandı.

Ali Martinez, ETH Glassnode Balina Verilerini Paylaştı
Kaynak: X / @ali_charts

Santiment’in daha önceki raporu, en az 10 bin Ethereum tutan cüzdanların son 14 ayda 21,39 milyon ETH biriktirdiğini ve varlıklarında yüzde 27’lik bir artış olduğunu ortaya koymuştu.

GCM Yatırım Banner

Uzmanlar, ETH’nin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) duyurusu ve ardından ilk spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasının ardından geçen ay BTC’den daha iyi performans göstermiş olması nedeniyle balina birikiminin devam etmesinin şaşırtıcı olmadığını vurguluyor.

Günlük 100 bin dolar ve fazlası ile 1 milyon dolar ve fazlası ETH transferlerini analiz eden kripto analitik platformu, yılın en yüksek kitlesel balina işlem artışlarının spot Ethereum ETF’lerinin geçen hafta sonunda resmi olarak onaylanmasının ardından gerçekleştiğini belirtti. Bu nedenle, 10 bin veya daha fazla ETH tutan bu cüzdan grubunun dalgalanmanın ortasında azalmak yerine artmaya devam ettiği sürece fiyatın, Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstermeye devam edebileceği belirtiliyor.

Singapur’un DBS Bankası ETH Balinası Olarak Tanımlandı

İlginç bir şekilde, blockchain analiz firması Nansen kısa bir süre önce Singapur’un en büyük bankalarından biri olan DBS Bank’ı ETH balinası olarak tanımladı.

Nansen, DBS Bank’a atfedilen bir kripto cüzdanının, mevcut piyasa fiyatıyla yaklaşık 650 milyon dolar değerinde 173.753 ETH tuttuğu bilgisini paylaştı. Bu adresin Ethereum varlıklarından halihazırda kâğıt üzerinde 200 milyon dolarlık bir kâr elde ettiğini bildirdi.

DBS Bank, Ethereum zulasının sahipliğini resmi olarak teyit etmememekle birlikte, bir topluluk üyesi, varlıkların akredite yatırımcılara hizmet veren DBS’nin dijital borsasına ait olabileceğini öne sürdü.

ETH Fiyatı Bugün Düşüş Eğiliminde Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki ETH’nin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 3.750 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.