Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist Bitcoin Fiyatını Analiz Etti: Kaderi Buna Bağlı!

Ünlü kripto analisti, Bitcoin fiyatının önemli seviyelerle karşı karşıya olduğunu söylerken potansiyel düşüş uyarısında bulundu. Detaylar haberde;
Ünlü Analist Bitcoin Fiyatını Analiz Etti: Kaderi Buna Bağlı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi konumundaki Bitcoin (BTC), devam eden bir düşüş trendinin kalıcı göstergelerini sergiliyor. Son günlerde özellikle 26 bin dolar ve 25.800 dolar seviyeleri arasında gezinen fiyat, 25.400 dolar bölgesindeki önemli destek seviyesine de göz kırpmayı sürdürüyor.

Ünlü kripto analisti, devam eden düşüşü durdurma potansiyeline sahip olduğu için bu eşiğin öneminin BTC boğaları için abartılamaz olduğunu söylerken amiral kripto varlığın fiyat hareketlerinde dikkat edilmesi gereken seviyelerden bahsetti.

Martinez: Bitcoin Kritik Seviyelerle Karşı Karşıya

Analist Ali Martinez’e göre Bitcoin çok önemli bir destek seviyesini test ederken kendisini kritik bir noktada bulmuş durumda. Analist, BTC boğaları için dikkate değer bir eşik olan 25.400 dolardaki destek seviyesine işaret etti.

Analizine göre bu seviyenin altına inilmesinin, aşağı yönlü ivmeyi daha da tetikleyerek potansiyel olarak 22.650 dolar hatta 20.590 dolara kadar bir düşüşe yol açabileceğine değindi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ali_charts

“Bu Seviye Aşılırsa Yükseliş Hareketi Başlayabilir”

Martinez, potansiyel aşağı yönlü riskler konusunda uyarıda bulunurken fiyatın aşması gereken önemli bir direnç seviyesinin bulunduğunun da altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

28,830 dolar seviyesinin, BTC’nin piyasa duyarlılığını boğalar lehine değiştirmek adına aşılması gereken çok önemli bir engel olarak ortaya çıktığını ifade etti.

Bu direnç seviyesinin üzerinde başarılı bir fırlamanın, yenilenen alım ilgisini tetikleyebileceğini ve potansiyel olarak Bitcoin için sürekli bir yukarı yönlü hareketi ateşleyebileceğini belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @ali_charts

Bununla birlikte, Bitcoin, 17 Ağustos’ta 25.400 dolarlık önemli desteğini kısa bir süreliğine kaybederek 25.100 doların altına düştü. Bu ihlal, Bitcoin boğalarının anında tepki vermesini tetikleyerek hızlı bir toparlanmaya ve 26 bin dolar seviyesinin geri alınmasına yol açtı. Analiste göre kesin olan şey, BTC’nin bu çizginin üzerinde konsolide olmak ve yukarı doğru ivmesini sürdürmek için mücadele ettiği.

Öte yandan, birçok piyasa katılımcısı bunu Bitcoin için potansiyel bir konsolidasyon aşaması olarak görmektedir ki bu tarihsel olarak önemli düşüşlerden sonra meydana gelen bir modeldir. Bu konsolidasyon aşamalarını, daha önceki örneklerde de görüldüğü üzere, genellikle boğa koşusunun yeniden başlaması izliyor.

Örneğin, 11 Mart’ta Bitcoin ilk yılın en yüksek seviyesi olan 25 bin dolardan keskin bir düşüş yaşamış, ancak 14 Nisan’da toparlanarak 30.900 dolar ile bir aylık yükseliş trendini tamamlamıştır. Benzer şekilde, 14 Haziran’da Bitcoin ilk yılın en yüksek seviyesi olan 25 bin dolardan bir kez daha düştükten sonra toparlanmış ve 31.800 dolar ile bir başka yılın en yüksek seviyesine ulaşmıştır.

“5 Bin ila 10 Bin Dolar Civarında Toparlanma Potansiyeli Mevcut”

Martinez, genel olarak, Bitcoin’in yaklaşan destek tabanının sürdürülebilirliğinin henüz belirlenmemediğini ve bu mevcut fiyat hareketinin geçmişte görülen tarihsel toparlanma modelini takip edip etmeyeceğinin yakın zaman içinde görüleceğini ifade etti.

Bu eğilimin devam etmesi halinde, kripto para birimi için 5 bin ila 10 bin dolar arasında değişen kısa vadeli bir toparlanma olasılığının bulunduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.