Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

UNDP’den 700 Bin Dolarlık Hibe Desteği

UNDP, 6 Şubat'ta meydana gelen depremden etkilenen Malatya'ya 700 bin dolar hibe kredi desteği verecek. Detaylar haberde...
UNDP’den 700 Bin Dolarlık Hibe Desteği
Yorum

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), kapsamında Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Malatya’da, küçük ve orta ölçekli işletmelere hibe desteği verileceği açıklandı.

UNDP, küçük ve orta ölçekli işletmeler için 700 bin dolar hibe kredi desteği verilecek. Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, Türkiye’deki felaketin çok büyük olduğunu belirtti.

Vinton, bu boyuttaki bir felaketten sonra toparlanmanın uzun vadeli sürdürülebileceğini ve kalıcı müdahaleler yapılması gerektiğini bildirdi.

Yerelin öncelikli planda olduğunu kaydeden Vinton, Malatya için 700 bin dolar tanımlanmış bir bütçesi olan bir hibe programı başlatacaklarını söyledi. 10 ya da daha az sayıda çalışanı olan mikro işletmeler için 700 bin doları dağıtmayı planladıklarını kaydetti.

Hesaplamalara göre bunun 300-350 firmaya ulaşabilecek bir rakam olduğunu söyledi.

Vinton, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ekiplerimiz gayet uyumlu bir şekilde çalışmaktalar. Taziyelerimi iletmek istiyorum. Gerçekten çok büyük bir felaket. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Kaynaklarımızı deprem bölgelerine aktarmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu