Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ulusoy Un Söke Değirmencilik’in Paylarının Tamamını Satın Aldı

Ulusoy Un hisseleri Söke Değirmencilik’in satın alındığı açıklamasının ardından %4’e yakın sıçrama gösterdi.
Ulusoy Un Söke Değirmencilik’in Paylarının Tamamını Satın Aldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının tamamının satın alımı konusunda taraflar ile anlaşma sağladı. Moms Kitchen İnternational S.a.r.l. ve diğer ortaklar arasında yapılan görüşmelerde, Ahlatçı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurum olarak hizmet verdi.

Buna göre Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin tamamı Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından satın alındı. Ödeme planı, 168.900.000 TL’si 11.01.2022 tarihinde peşin ve 650.000 Euro’su 11.01.2023 tarihinde olacak şekilde belirlendi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan tabloda, edinilen finansal duran varlığın sermaye değeri 87.633.475 TL olarak bildirildi. Edinilen finansal duran varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı %6,66 oldu.

İşlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı ise %4,12 oldu.

Ulusoy un hisseleri (ULUUN) saat 14.50 sularında gelen satın alma işlemi haberinin ardından sert yükseldi.
Ulusoy Un Hisseleri %3,89 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri son kapanışını 6,94 TL’den yaptıktan sonra bu sabah 7 TL seviyesinden açıldı. Gün boyu 7 liranın altında seyreden hisseler, Söke Değirmencilik’in satın alma gelişmesiyle 7,49’a yükseldi. Saat 14.56’da ise %3,89 artışla 7,21 TL’den işlem görüyor.

Ulusoy Un hisseleri az önce gösterdiği sıçramanın ardından Kasım sonundan bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Yaklaşık bir buçuk ayın en yükseğine çıkmasına rağmen aylık bazda %2 eksili fiyatlanmaya devam ediyor. Yıllık dönemde ise %30’a yakın artış kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu