Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ulusoy Un, Söke Değirmencilik’in Alım-Satım Sözleşmesi Müzakerelerine Başlıyor

Söke Değirmencilik alımı için Moms Kitchen International ile niyet mektubu imzalayan Ulusoy Un, kesin kararların belirlenmesi için görüşmelere başlama kararı aldı.
Ulusoy Un, Söke Değirmencilik’in Alım-Satım Sözleşmesi Müzakerelerine Başlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. Söke Değirmencilik San. ve Tic. A.Ş. (Söke Un AŞ) paylarının satın alınması için çalışmalarını hızlandırdı. Şirket 13.08.2021 tarihinde, söz konusu alım işlemi için Mediterra Capital Partners’a teklif yöneltmişti.

Yapılan görüşmelerin ardından Ulusoy ile Mediterra Capital Partners kontrolündeki Moms Kitchen International S.a.r.l arasında münhasırlık içeren niyet mektubu bugün imzalandı.

Buna göre Söke Un, 30.11.2021 tarihine kadar satın alınmış olacak. İki taraf arasında bir süredir devan eden müzakereler neticesinde, fiyat aralığının belirlendiği aktarıldı.

Bu doğrultuda kesin fiyat, ödeme ve diğer koşulların nihai karara bağlanması için hisse alım-satım sözleşmesi müzakerelerinin başlamasına karar verildiği açıklandı.

Ulusoy Un hisseleri (ULUUN), saat 15.00 sularında %1,69 artıda işlem görüyor.
Ulusoy Un Hisseleri Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin BIST gıda ve içecek endeksi altında yer alan hisseleri, güne önceki kapanış seviyesinden başladı. 5,33 TL’den açılış yaptıktan sonra saat 12.35’te günün en düşük seviyesini gördü.

5,19 liraya kadar gerileyen hisseler, sonrasında toparlandı. Kısa vadede yukarı yönlü hareketin sürmesi durumunda 5,3433 – 5,4466 dirençleri izlenecek. Düşüş tarafına geçmesi durumunda ise birinci destek 5,1633, ikincisi 5,0866 olarak işaret ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu