Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ulusoy Elektrik’e Finansal Raporunu Yayımlaması için Ek Süre Verildi

Ulusoy Elektrik, 30 Haziran tarihli finansal raporların bildirimine ilişkin ek süre talebine onay alırken, hisseleri birkaç kere devre kesiciyi çalıştırdı.
Ulusoy Elektrik’e Finansal Raporunu Yayımlaması için Ek Süre Verildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun (KAP) aynı isimle yayımlanan bildiriminde finansal rapor ek süre taleplerine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) değerlendirmesi paylaşıldı. Buna göre; Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (Ulusoy Elektrik) ek süre talebi onaylandı.

Bildirimde, 30 Haziran 2021 tarihli finansal raporların KAP’a bildirimi ile ilgili ek süre verilmesi için SPK’ye yapılan başvuruda, Ulusoy Elektrik’e onay çıktı. Böylece Ulusoy Elektrik, 19 Ekim 2021 tarihine kadar finansal raporunu KAP’a paylaşabilecek.

Açıklamanın geldiği sıralarda Ulusoy Elektrik hisseleri (ULUSE) %0,68 oranında ekside 51,10 liradan el değiştiriyordu.
Ulusoy Elektrik Hisseleri Yüzde 0,68 Düşüş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler geçen haftaki işlemleri 51,25 liradan tamamladıktan sonra yeni haftaya 50,25 liradan başlangıç yaptı. 1 liralık düşüşle işlemlere başlayan hisseler, ani bir yükseliş gerçekleştirerek yeniden 51,25’e yükseldi. Ancak bu yükselişle birlikte devre kesici sistemini aktif etti. Gün içerisinde birkaç kere devre kesiciyi çalıştıran Ulusoy Elektrik hisseleri, daha sonra 51 liranın altında seyretmeye başladı.

Ulusoy Elektrik hisselerinin aşağı yönlü hareketini devam ettirmesi durumunda 49,19 ve 47,49 lira seviyeleri destek noktaları olarak izlenecek. Ancak hisseler yeniden yukarı yönde gitmeyi başarırsa 51,92 ve 52,95 lira seviyeleri direnç noktaları olarak görev yapacak.

ULUSE kodlu hisselerin haftalık performansına baktığımız zaman %1,07 oranında değer kaybına işaret ediyor. Aylık bazda %5,92 değer kaybeden hisseler, yıllık periyotta %0,29 oranında düşüş gösteriyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.