Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ülker KST Geçerlilik Süresi için Ana Sözleşmesinde Değişiklik Yapacak

Ülker Bisküvi, kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin uzatılması konusunda Ana Sözleşmesi'nin 7. maddesinde yapacağı değişiklik hakkında bilgi verdi.
Ülker KST Geçerlilik Süresi için Ana Sözleşmesinde Değişiklik Yapacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ülker Bisküvi Sanayi Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresiyle ilgili bildirim gönderdi.

Şirket 500 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresinin 2022 – 2026 yıllarını kapsayacak şekilde uzatılması amacıyla yönetim kurulunda karar aldı. Bu karara göre; Ana Sözleşmesinin 7’nci maddesinin ekli tadil tasarısında gösterildiği şekilde değiştirilecek.

Bahsedilen Ana Sözleşme değişikliğinin Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin alınmasını takiben Genel Kurul’da onaya sunulacağı ifade edildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Ülker Bisküvi hisseleri (ULKER) yüzde 0,59 oranında düşüşle 20,10 liradan işlem gördü.
Ülker Bisküvi Hisseleri Yüzde 0,59 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Ülker hisseleri dünkü işlemlerde 20,6 liraya kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti ve günün kapanışını 20,2 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 20,22 liradan başlayan hisseler, açılışın ardından bir süre yataya yakın seyretti.

Daha sonra düşüşe geçen hisseler TSİ 13:00 sularında 19,82 liraya kadar geriledi. Buradan yeniden toparlanan hisseler, 20 – 20,10 lira aralığında hareket etmeye başladı. Hisselerde aşağı yönlü baskının devam etmesiyle birlikte 19,83 ve 19,56 lirada bulunan destek noktaları izlenecek.

GCM Yatırım Banner

Ülker hisselerinde yukarı yönde 20,35 ve 20,60 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Hisselerin fiyat performansı incelendiğinde ise haftalık %0,98 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %4,90 oranında değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %0,75 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın