Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ülker KAP’a Bildirdi! Dev Tahvil İhracı Tamamlandı

Ülker Bisküvi,7 yıl vadeli 550 milyon dolarlık tahvil ihracının tamamlandığını KAP üzerinden duyurdu. Detaylar haberde...
Ülker KAP’a Bildirdi! Dev Tahvil İhracı Tamamlandı
HABER GİRİŞ

Gıda sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yurt dışında satılmak üzere borçlanma aracı ihraç ve satışının tamamlandığını duyurdu.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şirket tarafından yurt dışında satışa sunulmak üzere ihraç edilen ve S&P tarafından BB (durağan), Fitch tarafından ise BB- (olumlu) olarak derecelendirilen toplam 550,000,000 dolar nominal değerli, tahvil ihraç ve satışının 8 Temmuz 2024 tarihinde tamamlanmış olduğu not edildi.

Söz konusu tahvillerin İrlanda Borsası’nda kote edildiği aktarıldı.

Kamuya açıklanan tahvillerin, US903742AB05 uluslararası menkul kıymetler numarası (International Securities Identification Number) ile takip edilen ve toplam nominal tutarı 550 milyon ABD doları olan ihracın, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yerleşik nitelikli kurumsal yatırımcılara (Rule 144A) satışı gerçekleştirilen kısmını ifade etmekte olduğu not edildi.

Bakiye kısmının ise ABD dışında yerleşik kurumsal yatırımcılara satılan kısmı (Regulation S) temsil etmekte olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu tahvil ihracının vadesi 7 yıl olarak belirtildi.

Ülker Bisküvi CEO’su Mete Buyurgan, geçen hafta yaptığı açıklamada söz konusu tahvil ihracı hakkında konuşmuştu.

2024’ün ilk sürdürülebilirlik bağlantılı tahvil ihracını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtmişti. Tahvil ihracının başarılı bir şekilde yürütülen finansal stratejinin ve yatırımcılarla olan güçlü bağın bir sonu olduğunu söylemişti.

ULKER hisseleri haftanın ikinci gününe yüzde 0,12’lik yükseliş ile 172,40 TL’den başladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.