Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ülker Hisseleri %3,5 Kayıpla Haftanın En Düşüğünde Geziniyor

Ülker Bisküvi hisseleri piyasa beklentisinin çok altında gelen üçüncü çeyrek karıyla sert düşüş gösterdi.
Ülker Hisseleri %3,5 Kayıpla Haftanın En Düşüğünde Geziniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şirketlerin bilanço sezonun yaşandığı şu günlerde, hisseler de açıklanan rakamlara göre yön buluyor. Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş., dün piyasa kapanışının ardından finansal raporunu yayımladı. Şirket yılın üçüncü çeyreğinde piyasa beklentisinin altında net kar açıkladı.

3Ç21’de 2,5 milyon TL net kar elde eden Ülker, 2020 yılının aynı döneminde 248,1 milyon TL net kar bildirdi. Ocak-Eylül arası dönemde ortaklık net dönem karı, yıllık bazda %3,9 azalarak 654,7 milyon TL oldu.

Ülker hisseleri beklentinin altında gelen kar açıklamasıyla haftayı kayıpla bitirmeye yöneldi.
Ülker Hisseleri  %3,46 Ekside İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 12.15’te %3,46 düşüşle, 19,80 liradan işlem gören hisseler, güne 20,1 liradan başladı. Yatırımcıların üçüncü çeyrek bilançosunu beklediği Perşembe günü 20,5 liradan kapandı.

Gün içinde 19,61 seviyesine kadar inen hisseler, 19,80 liradan işlem görüyor. Bugün gördüğü en düşük fiyat, aynı zamanda bu haftanın en düşüğünü temsil ediyor.

Ülker hisseleri haftalık bazda %1,50 oranında değer kaybetti. Aylık periyotta 19,00 – 20,70 arasında değişim göstererek yatırımcısına %4’ün üzerinde getiri sundu. Yıllık değişimi ise %7 düşüşü gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Analistler dün açıklanan verilerin hisseleri olumsuz etkilemesini bekliyordu. Deniz Yatırım negatif beklentisini paylaşırken, Ziraat Yatırım’dan nötr yorumu geldi.

Şirketin operasyonel giderleri %27,1 oranında artış gösterdi. Faaliyet karı 449,3 milyon TL’ye yükseldi. Vergi öncesi net dönem karı ise 39,3 milyon TL olarak bildirildi.

Piyasanın beklentisi üç aylık net kar için 32 milyon liraydı. Bu bakımdan beklentinin çok altında açıklanan rakam hisselerde Cuma günü sert satış yarattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.