Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ULKER, GSRAY ve YGGYO’dan Son Duyurular

Borsa İstanbul’da işlem gören ULKER sendikasyon kredisini, GSRAY temettü kararını, YGGYO ise duran varlık alımını duyurdu. İşte detaylar;
ULKER, GSRAY ve YGGYO’dan Son Duyurular
HABER GİRİŞ

Ülker Bisküvi Sanayi (ULKER) Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sendikasyon kredisine yönelik paylaşım yaptı. Açıklamada şirketin 195 milyon ABD doları tutarlı sendikasyon temini konulu 08.03.2023 tarihli KAP açıklamasına ilişkin olarak ilgili krediye Kuveyt’in önde gelen bankalarında Gulf Bank 46,2 milyon euro ile katılım sağladığı belirtildi.

Bu katılımla birlikte Ülker Bisküvi’nin aldığı toplam kredi tutarının 248 milyon ABD doları olarak gerçekleştiği ifade edildi. Gulf Bank’tan alınacak kredinin Nisan 2023’te vadesi gelen 375 milyon ABD doları tutarındaki sendikasyon kredisinin refinansmanında kullanılacağı kaydedildi.

ULKER, günlük yüzde 0,6 artışla 31 TL’den işlem gördü.

Galatasaray

Borsa İstanbul’da GSRAY koduyla faaliyet gösteren Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar, 01.06.2021 – 31.05.2022 dönemindeki mali tablolarda zarar gerçekleşmiş olması sebebiyle kar dağıtımı yapılmaması kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu.

GSRAY, günlük yüzde 0,3 düşüşle kapanışını 8,6 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner

Yeni Gimat GYO

Duran varlık alımına yönelik açıklama yapan Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (YGYYO), Ankara’da Kahramankazan İlçesi’nde 46.550 metrekare büyüklüğündeki arsanın, Şimşek Bisküvi ve Gıda Sanayi firmasından 157.000.000 TL bedel karşılığında peşin olarak satın alınmasına karar verildiğini duyurdu. Bahse konu arsanın Tapu Tescil işlemlerinin 07.04.2023 tarihinde tamamlandığı ifade edildi.

YGYYO, günü yatay tamamlayarak 38,2 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın