Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ülker ESG 2021 Endeksi’nde Yer Alan Tek Türk Gıda Şirketi Oldu

Ülker Bisküvi S&P Global tarafından hazırlanan bir çalışmada en iyiler arasına girerken, hisseler bu başarıya tepkisiz kaldı.
Ülker ESG 2021 Endeksi’nde Yer Alan Tek Türk Gıda Şirketi Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. sürdürülebilirlik raporuna dair gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Uluslararası değerlendirme kuruluşu S&P Global tarafından yürütülen ve dünya genelinde 1000’in üzerinde şirketin değerlendirildiği, ESG 2021 Endeksi’nde (Environmental, Social & Governance /Çevresel, Sosyal ve Yönetişim) yer alan tek Türk gıda şirketi oldu.

Ayrıca ülkemizden farklı sektörlerden endekse girmeyi başaran 37 şirket arasında ise ilk 3’e girdi. Dünya genelindeki 115 gıda şirketi arasında da en iyi %6’lık dilime girmeyi başardı.

Ülker’in başarıları bunlarla da bitmedi. Uluslararası çevresel raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP-Climate Disclosure Project) 2021 İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programının sonuçlarına göre birim başına su azaltım oranını 2020 yılında %35,4’e yükseltti.

2014 yılında %30 hedefi konulmuştu. Bu konuda da su güvenliği skorunu 1 basamak yükselterek B- seviyesine çıkardı.

Ülker Bisküvi hisseleri açıklanan başarılı sonuçlara rağmen düşüyor.
Ülker Hisseleri %0,32 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ülker hisseleri (ULKER), önceki kapanışını 18,47 liradan yaptı. Bu sabah 18,50 ile yatay açılışın ardından yönünü aşağı çevirdi. 18,36 ile seansın en düşüğüne geriledikten sonra 18,42’den işlem görmeye başladı.

Saat 11.00’de %0,32 değer kaybıyla fiyatlanıyor. Gıda şirketi hisseleri son bir ayda yatırımcısına %15’e yakın negatif getiri sundu. Gördüğü en düşük fiyat 17,16, en yüksek 23,58 olarak gerçekleşti.

Yıllık süreçte 17,16 – 24,17 aralığında hareket eden hisseler, %18 oranında değer kaybetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu