Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Doğalgaz Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden en ağır etkilenen iller arasında yer alan Adıyaman'daki faaliyetlerle ilgili güncel bilgiler verdi. Detaylar...
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Doğalgaz Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Adıyaman’da yürütülen faaliyetlere dair güncel bilgiler verdi. Altyapı ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü ve Cumartesi gününden itibaren şehrin bir kısmına doğalgaz verileceğini açıkladı.

Açıklamada, barınma ve altyapı ihtiyacının acil bir şekilde karşılanması için çalışmaların hız kesmeden devam ettiği belirtilirken, alınan diğer önlemlerden de bahsedildi.

Bakanlık resmi internet sitesinden paylaşılan yazılı açıklamada Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun şehirde süren ve planlanan çalışmaları yakından takip ettiği kaydedildi.

Bakanlık, Bölgedeki Çalışmalara Dair Bilgiler Verdi

159 adet mobil tuvalet ile 69 duşun kullanıma sunulduğu ve 74 adet mobil tuvaletin daha kurulacağı bilgisinin verildiği açıklamada, bölgede 30 bin çadır kurulup ısıtıcı dağıtımlarının da gerçekleştirildiği ifade edildi. 750 adet boş çadırın depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda dağıtımının yapılacağı da belirtildi.

2 bin 500 vatandaşın KYK Yurtlarına yerleştirildiği ve KYK yurtlarında hala 1500 kişilik boş yerin bulunduğunun belirtildiği açıklamada, şehirdeki su, elektrik ve doğalgaz durumuna dair bilgiler de verildi.

GCM Yatırım Banner

Elektrik, Su ve Doğalgaz Açıklamaları

Şehrin yüzde 60’lık bölümüne su ve depremin dördüncü günü itibarıyla yüzde 80’lik kısma elektrik verildiği, elektrik verilemeyen bölümlerin de enkaz olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Ayrıca şehrin yüzde 20’sine ilk etapta Cumartesi günü olmak üzere doğalgaz verilmeye başlanacağı kaydedildi.

Kurulumu süren konteyner kentin altyapısında da çalışmaların devam ettiğine işaret edilen açıklamada, şehirde 16 noktada çadır kent, 13 noktada da konteyner alanı oluşturulduğu bildirildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait toplam 456 personel ve 500 makine ile çalışmalara devam edildiği belirtildi.

Adıyaman Havalimanı’nda, 380 iç hat ve 375 dış hat olmak üzere toplamda 755 uçuş trafiği gerçekleştirildiği; tahliye amaçlı uçuşlarla 2 bin 405 gelen ve 14 bin 78 giden olmak üzere toplamda 16 bin 483 yolcuya hizmet verildiği bilgisi de verildi.

Karaismailoğlu: Milletimizin Yanındayız

Bakanı Adil Karaismailoğlu ise bölgedeki çalışmalara dair sosyal hesabından bir paylaşım yaptı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @akaraismailoglu

Karaismailoğlu paylaşımında “Adıyaman’daki afetzede vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. Tüm imkanlarımızı seferber ettik, milletimizin yanındayız” ifadelerine yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.