Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ulaştırma Bakanlığı Deprem Çalışmalarını Aralıksız Sürdürdü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, deprem bölgesinden 272 bin 305 kişinin tahliyesini sağlarken alt kuruluşların çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ulaştırma Bakanlığı Deprem Çalışmalarını Aralıksız Sürdürdü
HABER GİRİŞ

Deprem bölgesinde kalanlar için tahliye ve arama kurtarma çalışmaları sürüyor. 10 ili vuran ikiz depremlerin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, dün itibarıyla 272 binin üzerinde afetzedenin tahliyesini sağladı. Edinilen bilgilere göre tahliye işlemi hava, deniz ve demir yolları vasıtasıyla aralıksız sürdürüldü.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ, dün itibarıyla 214 yolcu vagonuyla 44, DMU (dizel) setlerle 118, YHT setiyle 24 olmak üzere toplam 186 sefer düzenledi ve 34 bin 406 vatandaşın tahliyesini gerçekleştirdi.

Aynı zamanda 33 yük treniyle bölgeye yardım malzemesi taşındı.

Birçok ilde garları bekleme salonlarıyla vagonlar bölgedeki vatandaşların barınma ve ısınma ihtiyaçlarında kullanıldı. Verilen bilgiler arasında yangın söndürme vagonu ile İskenderun Limanı’ndaki yangına müdahale edildiği de yer aldı.

Demir yolunun yanı sıra hava yoluyla da deprem çalışmalarına katkı sağlandı.

GCM Yatırım Banner

Afet bölgesindeki 9 havalimanına 5 bin 486 uçuş gerçekleştirilirken bu kapsamda 237 bin 240 depremzedenin tahliyesi sağlandı ve 3 bin 61 ton yardım malzemesi taşındı. Denizcilik Genel Müdürlüğü ise 9 gemiyle 282 tır yardım, 320 iş makinesi ve 809 personelin bölgeye ulaştırılmasını sağladı.

Deniz yoluyla tahliye edilen depremzede sayısının 659 olduğu aktarıldı. Bu süreçte 659 depremzede deniz yoluyla tahliye edildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nce, Nene Hatun Acil Müdahale Gemisi ile İskenderun Limanı’ndaki yangına müdahale edildi. Nene Hatun, depremin ikinci günü yola çıkmış ve afet bölgesine 72 saat sonra ulaşacağı öğrenilmişti.

Bu arada Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü 315 çadır ve konteyner, 2 bin 653 makine ve ekipman, 1130 personelle çalışmalara destek oldu. PTT, afet bölgesine binlerce yardım kargosu ulaştırırken mobil araçlarla PTTBank hizmetlerinin devamını sağladı.

PTT’ye bağlı 150 kişilik ekip bölgede görev aldı. Depremin ardından çalışmalara katılan Karayolları Genel Müdürlüğü, hasar gören yollarda onarım yaparak buraları ulaşıma açtı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.