Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ulaşlar Turizm Viva Hotel Kira Sözleşmesi Hakkında Açıklama Yaptı

Ulaşlar Turizm kiradaki oteli hakkında bilgilendirme yaparken, 2022'nin başında bitecek sözleşmenin yenilenip yenilenmeyeceğinin belirsiz olduğunu söyledi.
Ulaşlar Turizm Viva Hotel Kira Sözleşmesi Hakkında Açıklama Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ulaşlar Turizm Yatırımları ve Dayanıklı Tüketim Malları Ticaret Pazarlama A.Ş tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama duyurusu yapıldı.

Yapılan açıklamada, Viva Ulaşlar Hotel ile ilgili kira sözleşmesi hakkında bilgiler verildi. Şirket bilançosunda kayıtlı olan Viva Ulaşlar adlı otel, Uçsa Turizm Otelcilik İnşaat Sanayi ve Ticaret İthalat İhracat Ltd. Şti.’ye kiralanmış durumda. Kira sözleşmesi 09.01.2017 başlangıç tarihine sahip ve süresi 09.01.2022’de dolacak.

Kiracının şirkete sunduğu yazıya göre; kira sözleşmesinin şu an için mevcut şartlarıyla 09.01.2022 tarihinden sonraki dönem için yenilenmemesi iradesi; ancak yeni kira dönemi için şartlarda karşılıklı anlaşma sağlanması halinde yeni bir kira sözleşmesi imzalanabilecek.

Ulaşlar Turizm ise şu açıklamayı yaptı; “Şirketimizin bilançosunda kayıtlı taşınmazdan, 09.01.2022 tarihinden sonraki dönemde yine kiralama yolu ile gelir elde edilmeye devam edilmesi planlanmakta olup, taşınmazın kiralanması için çalışmalara başlanmıştır.”

Açıklamaların geldiği sıralarda Ulaşlar Turizm hisseleri (ULAS) TSİ 14:33 sularında %1,57 oranında ekside 3,77 liradan işlem görmeye başladı.
Ulaşlar Turizm Hisseleri Yüzde 1,57 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler uzun vadede Mart 2021 tarihinde başlattığı düşüş eğilimini devam ettiriyor. Kısa vadede ise Ekim ayının sonundan bu yana negatif performans gösteriyor. Dünkü işlemlerde ise 3,75 ile 3,91 lira aralığından işlem gören hisseler kapanışı 3,82 liradan gerçekleştirdi.

GCM Yatırım Banner

Ulaşlar Turizm hisseleri bugünkü işlemlere ise 3,79 liradan başladıktan sonra 3,87 liraya kadar yükseldi. Ancak burada tutunamayarak gerilemeye başladı. TSİ 14:05 sularında 3,70 liraya kadar gerileyen hisseler daha sonra 3,77 lira bandında hareket etti.

Hisselerde aşağı yönlü eğilimin devam etmesiyle birlikte 3,69 ve 3,61 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 3,86 ve 3,95 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek.

Ulaşlar Turizm hisselerinin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık %4,30 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %0,79 oranında değer kazanan hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %8,25 oranında aşağı yönde hareket etmiş bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.