Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna’nın En Zengini Rusya’ya Dava Açacak!

Ukrayna’nın en zengin ismi Rinat Akhmetov, uğradığı dev kayıplar için Rusya’ya tüm platformlarda dava açacağını söyledi. Detaylar altta;
Ukrayna’nın En Zengini Rusya’ya Dava Açacak!
Son Güncelleme: 
Yorum

Daha önce Mariupol için yeniden inşa sözü veren Akhmetov, Rus saldırılarına maruz kalan Mariupol şehrindeki çelik fabrikalarının gördüğü 17 ila 20 milyar dolar aralığında zarar için Moskova’ya dava açacağını duyurdu.

Azovstal çelik fabrikası, Rus bombardımanından ağır hasar görürken yine Akhmetov’a ait olan Illich Steel and Iron Works, Mariupol saldırılarından ağır etkilendi.

Ukrayna’nın en büyük çelik üreticisi Metinvest’in sahibi Rinat Akhmetov, Ukrayna haber portalına verdiği bir röportajda zararlar için Rusya’ya kesinlikle dava açacaklarını belirtti.

Rus saldırganlığı nedeniyle yenileme maliyetinin 17 ila 20 milyar dolar aralığında olduğunu ancak nihai miktarın Rusya’ya karşı bir davada belirleneceğini ekledi.

24 Şubat’ta Rusya’nın işgalinden bu yana Metinvest, tedarik sözleşmelerini teslim edemeyeceğini açıklamıştı. Akhmetov, finansal ve endüstriyel SCM Grubu’nun borç yükümlülüklerini yerine getirirken, özel elektrik üreticisi DTEK’in borç portföyünü yeniden yapılandırdığını dile getirdi.

Akhmetov, Rusya ile savaşın başlamasından bu yana Ukrayna’ya bağlı kaldığını belirterek; “ülkemize ve zaferimize inanıyoruz” dedi.

Bu arada, Akhmetov’un bitmemiş süper yatını satmayı düşündüğü iddia edildi. New York Times’a göre Ukraynalı milyarder, şu anda Almanya’da birinci sınıf gemi yapımcısı Lürssen tarafından inşa edilen Luminance kod adlı 475 fitlik yatının teslimatını bekliyor.

Akhmetov’un şirketinden bir yetkili, mevcut koşullar göz önüne alındığında yatın olası satışını incelediklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu