Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna’nın Barış Formülü Toplantısı O Ülkede Yapılacak

Ukrayna Devlet Başkanlığı, ülkesinin barış formülü toplantısının devlet başkanlarının ulusal güvenlik danışmanları düzeyinde Suudi Arabistan'da yapılacağını bildirdi.
Ukrayna’nın Barış Formülü Toplantısı O Ülkede Yapılacak
Yorum

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, İvano-Frankivsk şehrinde düzenlenen Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yermak, Ukrayna’nın barış formülü toplantısının Suudi Arabistan’da yapılacağını bildirdi.

Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek olan toplantının, devlet başkanlarının ulusal güvenlik danışmanları düzeyinde olacağına işaret etti.

Ukrayna Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Yermak, Ukrayna’nın barış formülü uygulanmasının Ukrayna’da barışı sağlamanın yanı sıra gelecekte dünyada çıkabilecek çatışmaların önlenmesi için de mekanizmalar oluşturacağını öne sürdü.

Barış Formülü 10 Temel Noktayı Kapsıyor

Söz konusu barış formülünün 10 temel noktayı içerdiğini dile getiren Yermak, formülünü uygulamak için Ukrayna’nın 3 aşamalı bir yapı kullandığını kaydetti.

İlk aşamanın Ukrayna’da akredite olan büyükelçilerle yapılan ve formülün her bir maddesinin detaylı bir şekilde gözden geçirilmesine ayrılan toplantılar olduğunu ifade etti.

İkinci aşamada Ukrayna’nın planını için uygun formülasyon ve mekanizmaları bulmak hedefiyle ulusal güvenlik danışmaları toplantılarını başlattıklarını belirtti. Söz konusu toplantıların ilkininse Danimarkalı meslektaşlarıyla Haziran’da Kopenhag’da düzenlediklerine işaret etti.

Bir sonraki toplantınınsa yakında Suudi Arabistan’ın bir şehrinde yapılacağının bilgisini veren Yermak, “Her iki Krallığa da liderlikleri ve Ukrayna girişimlerine verdikleri güçlü destek için teşekkür ederiz.” dedi.

Açıklamasında barış formülünün üçüncü aşamasından da bahseden Yermak, yıl sonuna kadar gerçekleştirilebilecek devlet başkanları düzeyinde kurucu bir küresel zirve olacağına dikkat çekti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu