Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukraynalı Bakan: Kriptolar Ülke Savunmasında Büyük Öneme Sahip

Ukrayna'nın Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, kripto paraların önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar şu şekilde...
Ukraynalı Bakan: Kriptolar Ülke Savunmasında Büyük Öneme Sahip
HABER GİRİŞ

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali başladığından beri, kripto paralar fon toplama konusunda destek almak ve yatırımcılara ulaşmak için önemli bir araç haline geldi.

Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov, kriptonun ülkenin savunma stratejisi için çok önemli olmaya devam ettiğini vurguladı. Piyasa son zamanlarda bir miktar olumsuzluk yaşasa da, kriptonun ortadan kalkmayacağını belirtti.

Kriptoda ayı piyasası olmasına rağmen, dijital varlıkların Ukrayna’nın savunmasının önemli bir aracı haline geldiğini belirten Bornyakov, “Askerlerimizin hayatını tam anlamıyla kurtaran esneklik ve hız sağladı. Her ‘kripto kışı’ bir ‘kripto baharına’ yol açar. Endüstri burada kalmaya devam edecek.” diye konuştu.

Ukrayna Kriptoya Güveniyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından, Ukrayna hükümeti kripto para bağışları istemek için sosyal medyayı kullandı. Doğu Avrupa ülkesi o zamandan bu yana, fon toplamak ve güvence altına almak için bir araç olarak kriptoya güveniyor.

Dijital para birimlerinin diğer sınır ötesi ödeme biçimlerine göre benzersiz avantajları olduğu göz önüne alındığında, özellikle geleneksel bankacılık sistemine kıyasla işlemlerin hızı ve anonimliği dikkat çekiyor.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna’nın en büyük kripto para borsasının kurucusu Michael Chobanian, “Bir Bitcoin bloğunun kapanması 10 dakika sürer Aynı şeyi bankacılık sistemi üzerinden yapmak da yaklaşık üç gün sürüyor.” açıklamasını yaptı.

Toplanan Kripto Paralar 100 Milyon Doları Aştı

Ukrayna’nın kripto yoluyla ne kadar para topladığını tahmin etmek zor olsa da, bazı kaynaklar bağışların, acil durum ekipmanı, gıda, su, yakıt ve askeri teçhizat dahil olmak üzere çeşitli amaçlarla kullanıldığını ve bunun 100 milyon doların üzerinde olduğunu belirtiyor.

Kripto paralar son haftalarda keskin bir şekilde düştü ve bağışlar düşüşün ardından bir miktar değer kaybetti. Bu durum Ukrayna’nın kripto meraklılarını para toplamaktan vazgeçirmiyor gibi görünüyor.

Ukrayna hükümeti ayrıca NFT’ler oluşturmak için sanatçılarla kripto para toplama fırsatlarını araştırıyor. Ülkede NFT satışı ile savaştan zarar gören anıtların restore edilmesi planlanıyor. NFT’ler, ülkenin savunma ve yeniden inşa süreci için fon sağlamak için kullanılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.