Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna’dan Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e Teşekkür

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile birçok konuda görüştüğünü belirterek desteğinden ötürü minnettar olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Ukrayna’dan Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e Teşekkür
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ukrayna Dışişleri Bakanı, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e desteğinden ötürü teşekkürlerini sundu. Yurt içi gündemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Benim için Miçotakis diye biri yok” şeklindeki açıklamasıyla gündeme gelen Miçotakis, Ukraynalı diplomatla görüştü.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, bugün konuyla ilgili açıklamasında Başkan Kiriakos Miçotakis ile daha fazla savunma desteği, Rusya’ya yeni yaptırımlar ve Ukrayna’ya Avrupa Birliği aday statüsü verilmesini görüşmek üzere Davos’ta bir araya geldiklerini söyledi.

Bu zor zamanda Ukrayna’nın yanında olduğu için Başbakan Miçotakis’e minnettar olduğunu söyledi.

Öte yandan hem ülke hem dünya basınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Miçotakis’e tepkilerinin yankıları sürüyor. Erdoğan Pazartesi günü Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda Yunanistan ve Miçotakis hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin NATO’nun genişlemesindeki yaklaşımını terörle mücadele ve müttefiklik vurgusuyla açıkladıklarını belirterek şöyle konuştu:

“FETÖ’nün Avruypa’ya gidiş güzergahı şu an Yunanistan değil mi? Şu anda 10’a yakın üs var Yunanistan’da. Bu üslerle acaba Yunanistan kimi tehdit ediyor. Şu anda Avrupa ülkelerine 400 milyar Euro borcu olan bir Yunanistan var. Kendileriyle görüştük. Görüşmede aramıza 3. ülkeleri sokmayalım diye mutabık kaldık.”

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

F-16’ları Türkiye’ye vermeyin diye ABD’ye telkinde bulunan bir Yunanistan olduğuna dikkat çekerken; “Bundan sonra benim için Miçotakis diye birisi yok. Bundan sonrasını Miçotakis kendisi düşünsün. Kimlerle görüşecek, kimlere üs kurduracaksa kurdursun. ABD herhalde Yunanistan’ın lafına göre hareket etmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.