Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna Türkiye’yi Rusya ile Bağlarından Dolayı Eleştirmiyor

Ukraynalı bir diplomat, Türkiye ile ilişkiler hakkında konuşurken Rusya ile paralel bağları anladığını söyledi. İşte detaylar;
Ukrayna Türkiye’yi Rusya ile Bağlarından Dolayı Eleştirmiyor
HABER GİRİŞ

Bir NATO üyesi olan Türkiye, savaşın başlangıcından bu yana sorunun barış yoluyla çözülmesi için çağrıda bulundu.

Müzakerelerde arabulucu rolü üstlenen, hatta Rusya ile Ukrayna’nın üst düzey diplomatlarının görüşmesine ev sahipliği yapan Türkiye, iki tarafla ilişkilerini sürdüren nadir ülkelerden oldu. Bununla birlikte Rus yaptırımlarına katılmamasıyla da gündeme geldi.

Hem uzmanlar hem de sektör uzmanları, Rusların yaptırım etkisiyle Türkiye’ye yöneldiklerini söyledi.

Emlak sektörü Ruslar için özellikle çekici nokta olarak gösterildi. Bugün Ukraynalı bir diplomattan gelen açıklama dikkat çekti.

Reuters’ın haberine göre diplomat, Ukrayna’nın Rusya’nın işgaline karşı daha fazla destek için NATO üyesi Türkiye ile mümkün olduğu kadar birlikte çalıştığını söyledi. Ayrıca bunu, Ankara’nın Moskova ile paralel bağları gerçeğini anlamasına ve bundan memnun olmamasına rağmen yaptığını ekledi.

Sonuçta Ankara işgali kınadı ve Rusların itirazlarına rağmen Kiev’e insansız hava araçları sattı. Ancak aynı zamanda Batı’nın Moskova’ya yönelik yaptırımlarına da karşı çıktı.

GCM Yatırım Banner

İsminin açıklanmaması koşuluyla Cuma günü yabancı gazetecilere konuşan diplomat; “Türkiye yaptırımlara katılırsa ve Rusya’dan uçuşları keserse seviniriz” dedi.

Ayrıca “Türkiye’yi eleştirmek yerine, mümkün olduğu kadar Türk tarafıyla çalışıyoruz, mümkün olmayan bir şey talep etmiyoruz” diyerek Türkiye’nin Rusya ve Ukraynalı yetkilileri barış görüşmeleri için bir araya getirmeyi başaran tek ülke olduğunu kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.