Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna Savaşla İlgili Bilgi Platformunu Hizmete Sundu

Rusya saldırılarının yedinci gününde Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, doğru bilgi için bir platformun hizmete sunulduğunu duyurdu. Detaylar aşağıda;
Ukrayna Savaşla İlgili Bilgi Platformunu Hizmete Sundu
HABER GİRİŞ

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, ülkedeki savaşla ilgili olarak yabancı izleyiciler için bir bilgi platformunu hizmete sunduğunu duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre platform, Ukrayna’daki durum hakkında doğrulanmış bilgiler sağlamanın yanında Ukrayna’yı desteklemenin belirli yollarını paylaşıyor ve direnişin insani boyutunu ortaya seriyor.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Duyuru
KAYNAK: Twitter

Platformun adresine tıklandığında, kullanıcının karşısında “Rusya Ukrayna’yı işgal etti, neden” ifadeleri çıkıyor.

Rusya’nın işgal nedeninin açıklaması, bilgi platformunda şu ifadelerle başlıyor:

“Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana Rusya, hala ‘Ana Rusya’nın kritik bir parçası olarak gördüğü ülke olan Bağımsız Ukrayna’ya karşı önemli bir kin beslemeye devam etti. Bu nedenle, Ukrayna’nın fethini, sözde “Tarihi Rusya”nın restorasyonu için hayati önemde görmektedir. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukraynalıların ve Rusların “tek millet” oluşturduğuna dair yanlış tarihsel anlatıyı desteklemek için hiçbir çabadan kaçınmadı.”

GCM Yatırım Banner

Putin’in eski Sovyetler Birliği ülkelerini yeniden bir araya getirmek istediğini söyleyen açıklama, Rus liderin “yirminci yüzyılın en büyük jeopolitik felaketi” dediği şeyi tersine çevirmek istediğini bildiriyor.

Sonuç olarak Putin’in Rusya’yı saldırgan bir Batı’ya, NATO’nun genişlemesine ya da Rusça konuşan vatandaşları öldüren radikal Nazilere karşı savunan kurban olarak göstermeye yönelik sayısız girişiminin, saçma olduğu ve Putin’in kendi saldırgan emellerini örtbas etmeyi amaçladığını aktardı.

Ukrayna’daki durum hakkında bilgiler sunmasının yanında platform üzerinden ülkeye bağış da yapılabiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.