Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna: Müzakere Taslağı Putin-Zelenskiy Görüşmesi için Yeterli

Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı askeri operasyon tüm dünyanın gündeminde olmaya devam ediyor. Heyetlerin Türkiye’deki müzakereleri yarın da devam edecek.
Ukrayna: Müzakere Taslağı Putin-Zelenskiy Görüşmesi için Yeterli
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 39. gününde devam ediyor. Çatışma bölgesinden sıcak haberler almaya devam etsek de İstanbul’da yürütülen görüşmelere dair olumlu gelişmelerin olması barış iyimserliğini artırıyor.

Rus müzakere heyetine başkanlık eden Vladimir Medinskiy, görüşmelerin yarın yani Pazartesi günü devam edeceğini söyledi. Kırım ve Donbass konusundaki duruşlarının değişmediğini belirten Medinskiy, üst düzey bir görüşme için uzlaşı metninin henüz hazır olmadığını ifade etti.

Öte yandan Ukraynalı müzakereci David Arakhamia, hazırlanan taslağın Ukrayna lideri Zelenskiy ile Rusya lideri Putin’in bir araya gelmesi için yeterli olgunluğa ulaştığını dile getirdi. Görüşmenin ise büyük ihtimalle Türkiye’de yapılacağını ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da geçen günkü açıklamasında, görüşmelerde ilerleme kaydedildiğini söylemişti.

Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, son görüşmede Putin’den talebi üzerine Mariupol’de insani koridor açıldı. Savaşın başından bu yana çatışmaların en yoğun olduğu kentlerden olan Mariupol’daki sivillerin ve yabancı vatandaşların tahliyesinde tam yardım sağlanmasına karar verildiği bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu